Derby kolejarzy dla PKP!

Z trzech piątkowych spotkań, zaledwie jeden był rozgrywany na szczeblu ligowym. Miał on jednak miano derbów, ponieważ spotkały się w nim dwie drużyny kolejarzy!

• W starciu PKP Intercity z SKM Cisowa, lepiej zaczęli zielono-biali, prowadząc do przerwy 2 golami. Po zmianie stron, do odrabiania strat ruszyła bardziej doświadczona drużyna SKM. W końcówce udało im się wyrównać, lecz zgubiła ich chęć wyrwania 3 punktów! Poszli na rywala całą drużyną (łącznie z bramkarzem Maciejem Szlagą) co miało opłakane w skutkach konsekwencje. Piłkę przejął Łukasz Czarnowski i mając przed sobą pustą bramkę wbił zwycięskiego gola, co zakończyło cały pojedynek!
  • W pucharze NL6, Classic wręcz rozgromił Jogę Bonito. Wynik 14:3 w starciu Ekstraklasowych drużyn to rzeczywiście duże zaskoczenie, nawet jak na fakt, że to właśnie 7-krotny mistrz NL6 był przed tym mecze faworytem
  • Po pierwszej połowie, bliżej kolejnej rundy był też Ejsmond Club. Jednak po przerwie, Chylonia DT City grała o niebo lepiej i odrabiając straty wygrała ten mecz, meldując się w… dopiero 2 rundzie Pucharu!