Menu Zamknij

!!! SEZON WIOSNA 2019 wystartuje w poniedziałek 4 marca !!!

EKSTRAKLASA

Classic Gdynia – obrońca tytułu
Chylonia DT City
Rol Ryż
Dziki West
FC Babilon United
JR Pogórze
KP Grabówek
Salos Rumia
Enerpol Gdynia – beniaminek
Chłopcy z ferajny – beniaminek
KM PSP Gdynia – beniaminek

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa Nadmorskiej Ligi Szóstek. Występują w niej zespoły, które już od dłuższego czasu stanowią o sile ligi, ale także takie, które są w rozgrywkach od samego początku! 
W sezonie Wiosna 2019 tytułu będzie broniła ekipa Classicu Gdynia. Drużyna Macieja Drabera i Jarka Gołdyna to zespół, który w ostatnich latach zdominował rozgrywki NL6 i Jesienią 2018 potwierdził swoją dominację. Na finiszu rozgrywek wyprzedził DT City. Co więcej Classic z bardzo dobrej strony pokazał się na VII Mistrzostwach Polski. W Krakwie nasz reprezentant zajął 2 miejsce przywożąc na Pomorze srebrne medale. 
Czy Classic będzie w stanie obronić tytuł wiosną? Konkurencja nie śpi i mocno się wzmacnia. Groźny będzie Rol Ryż, gdzie o skład dba jeden z najlepszych zawodników NL6 Tomasz Stępień. Ostatniego słowa nie powiedział także Ireneusz Ciecierski z DT City, a swoje do udowodnienia mają chociażby Dziki West czy JR Pogórze. Jak zaprezentują się dwaj pozostali beniaminkowie, a więc KM PSP Gdynia i Chłopcy z ferajny? Pytań jest wiele, natomiast My wiemy, że tradycyjnie emocji nie zabraknie! 

W ostatniej chwili doszło do połączenia dwóch zespołów. Od sezonu Wiosna 2019 wspólnie w rozgrywkach NL6 grać będą FC Chylonia i DT City. Jak zespół będzie funkcjonował po połączeniu? To na pewno sporego kalibru niewiadoma, ale też ciekawostka i być może czarny koń rywalizacji. 

Jako, że liczba drużyn została ograniczona do 11 w każdej kolejce jeden zespół będzie musiał pauzować. Natomiast, aby przerwy w rozgrywkach były dla zespołów jak najmniej uciążliwe luki zostaną wypełnione meczami Pucharu NL6. 

 

SYSTEM GRY:

  • zespoły rozegrają 11 kolejek systemem każdy z każdym 
  • następnie nastąpi podział na grupę mistrzowska i spadkową, w której zespoły ponownie zagrają każdy z każdym (5 dodatkowych kolejek). Zespoły z miejsc 1-5 zagrają w grupie mistrzowskiej. Zespoły z miejsc 6-11 w grupie spadkowej
  • ostatnia kolejka ligowa zaplanowana została na 18 maja 
  • w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego i rundy dodatkowej mecze rozgrywane są jednego dnia
  • w przypadku takiej samej liczby punktów na zakończenie sezonu po rundzie dodatkowej o kolejności miejsc w tabeli decyduje bezpośrednie spotkanie z rundy dodatkowej. Jeśli w tym meczu był remis, to o kolejności decyduje bezpośredni mecz z rundy zasadniczej. Jeśli i tam wynik był nierozstrzygnięty wtedy decyduje bilans z całego sezonu 
  • do I Ligi spadają zespoły z miejsc 11 i 10. W meczach barażowych zagrają ekipy z miejsc 8 i 9
NL6

FREE
VIEW