Menu Zamknij

!!! SEZON JESIEŃ 2019 wystartuje w poniedziałek 26 sierpnia !!!

EKSTRAKLASA 
(przewidywany skład)

Rol Ryż – obrońca tytułu
Classic Gdynia
Chylonia DT City

Dziki West
FC Babilon United
JR Pogórze
Salos Rumia
Enerpol Gdynia
KM PSP Gdynia
Ejsmond Club- beniaminek
Śledzie – beniaminek
Rukola – beniaminek

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa Nadmorskiej Ligi Szóstek. Występują w niej zespoły, które już od dłuższego czasu stanowią o sile ligi, ale także takie, które są w rozgrywkach od samego początku! 
W sezonie JESIEŃ 2019 tytułu będzie broniła ekipa ROL RYŻ. Drużyna Tomasza Stępnia dość niespodziewanie okazała się najlepszym zespołem w rozgrywkach Wiosennych wyprzedzając na finiszu sezonu faworyzowany Enerpol Gdynia. Dla “ryżowych” było to pierwsze mistrzostwo wywalczone w historii występów na boiskach NL6, choć dla niektórych zawodników takich jak Łukasz Dąbrowski czy wspomniany Tomasz Stępień tytuł najlepszej ekipy nie był nowością.
Jaki będzie ostatecznie kształt Ekstraklasy w sezonie JESIEŃ 2019 dowiemy się zapewne 10 sierpnia, gdy to skończymy przyjmowanie zapisów. 

 

SYSTEM GRY:

  • zespoły rozegrają 11 kolejek systemem każdy z każdym 
  • następnie nastąpi podział na grupę mistrzowska i spadkową, w której zespoły ponownie zagrają każdy z każdym (5 dodatkowych kolejek). Zespoły z miejsc 1-6 zagrają w grupie mistrzowskiej. Zespoły z miejsc 7-12 w grupie spadkowej
  • w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego i rundy dodatkowej mecze rozgrywane są jednego dnia
  • w przypadku takiej samej liczby punktów na zakończenie sezonu po rundzie dodatkowej o kolejności miejsc w tabeli decyduje bezpośrednie spotkanie z rundy dodatkowej. Jeśli w tym meczu był remis, to o kolejności decyduje bezpośredni mecz z rundy zasadniczej. Jeśli i tam wynik był nierozstrzygnięty wtedy decyduje bilans z całego sezonu 
  • do I Ligi spadają zespoły z miejsc 12 i 11. W meczach barażowych zagrają ekipy z miejsc 10 i 9
NL6

FREE
VIEW