Menu Zamknij

Enerpol Gdynia w podwójnej koronie !

To zdecydowanie jest sezon ENERPOLU ! Zespół Jerzego Kani i Krzysztofa Duliasza po zdobyciu mistrzostwa NL6 w poniedziałek okazał się także najlepszy w turnieju finałowym Pucharu NL6 ! Największą niespodzianką okazała się postawa Rukoli. I-ligowiec pod wodzą Łukasza Kowalskiego dotarł aż do finału! Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa Salos/Nevady.

 • RYWALIZACJA GRUPOWA
  – osiem zespołów stanęło ostatecznie na starcie rywalizacji. Ekipy podzielone na dwie grupy rozpoczęły mecze w systemie każdy z każdym po 10 minut każdy mecz. Taki system gry wymuszał na zespołach pełną koncentrację. Szybko stracona bramka powodowała, że o odrobienie strat było już bardzo ciężko.
  Największą niespodzianką na plus fazy grupowej i jak się później okazało całego turnieju była Rukola. Zespół mający w składzie m.in. Łukasz Kowalskiego w pierwszym meczu zremisował z Classiciem, ale już dwa kolejne mecze wygrał i zasłużenie zameldował się w półfinale. Stawkę z grupy A uzupełnił Salos/Nevada zapewniając sobie awans po dwóch kolejkach meczów.
  W grupie B walka o awans toczyła się do ostatniej kolejki. To właśnie w niej Chylonia DT City pokonała 3:2 JR Pogórze i zapewniła sobie drugie miejsce. Wcześniej efektownym zwycięstwem nad Sportingiem II awans do półfinału przypieczętował Enerpol, który w dwóch pierwszych meczach zremisował z Chylonią DT City i wygrał z JR Pogórze. 
 • PÓŁFINAŁY
  – Na dolnym boisku świetnie swój mecz rozpoczęła Rukola. Dwa gole zdobyte w pierwszy fragmentach meczu ustawiły spotkanie na tyle, że Chylonia DT City nie była w stanie odrobić już strat.
  Na drugim boisku dwie ekipy Krzysztofa Duliasza stoczyły ciekawy pojedynek, ale to Enerpol ostatecznie okazał się lepszy. Doświadczenie wygrało z młodością także 2:0
 • MECZE o miejsca 1-3
  W spotkaniu o 3 miejsce kluczowa okazała się czerwona kartka dla zawodnika Chyloni DT City. Strata bramki i osłabienie spowodowały, że to Salos/Nevada ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.
  Kibice przybyli oglądać turniej finałowy Pucharu NL6 liczyli, że świetnie spisująca się Rukola będzie w stanie sprawić niespodziankę w meczu z Enerpolem. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Szybko zdobyty gol przez Marcusa da Silva ustawił mecz. Chwilę później padła ramka na 2:0 i Enerpol już kontrolował boiskowe wydarzenia do ostatniego gwizdka sędziego.
 • > TERMINARZ Turnieju Finałowego PUCHARU NL6

  GRUPA A: 
  (boisko dolne)
  – Classic Gdynia
  – Rukola
  – Salos/Nevada
  – ZIP Gdynia

  Kolejność rozgrywania meczów od godziny 19.00:
  Classic – Rukola 1:1
  Salos/Nevada – ZIP Gdynia 6:1
  Classic – Salos/Nevada 0:1
  ZIP Gdynia – Rukola 0:2
  Salos/Nevada – Rukola 0:1
  ZIP Gdynia – Classic 1:4

  GRUPA B:
  (boisko górne)
  – Chylonia DT City
  – JR Pogórze
  – Enerpol Gdynia
  – Sporting II Orłowo

  Kolejność rozgrywania meczów od godziny 19.00:
  Chylonia DT City – Enerpol 2:2
  Sporting II Orłowo – JR Pogórze 1:2
  JR Pogórze – Enerpol 0:4
  Chylonia DT City – Sporting II Orłowo 5:1
  Enerpol – Sporting II Orłowo 5:1
  Chylonia DT City – JR Pogórze 3:2

  PÓŁFINAŁY:
  Rukola – Chylonia DT City 2:0
  Enerpol – Salos/Nevada 2:0

  Mecz o 3 miejsce:
  Chylonia DT City – Salos/Nevada 1:2

  FINAŁ:
  Enerpol – Rukola 2:0

Powiązane Wpisy

NL6

FREE
VIEW