Enerpol kroczy po mistrzostwo! Przetasowania w II lidze

Enerpol Gdynia coraz bliżej obrony mistrzostwa! To zdanie nie powinno chyba nikogo dziwić, ponieważ w ekipie tej mamy jedną z najlepszych organizacji w lidze, a przede wszystkim bardzo dużo piłkarskiej jakości. Trwa natomiast walka o pozostałem miejsca na podium, a dodatkowo, wczoraj byliśmy świadkami bezpośredniej walki o ,,pudło” pomiędzy Sportingiem a Ejsmondem. Ścisk mamy za to w grupie ,,B” I ligi, gdzie po wczorajszej wygranej, liderami są My Na Sianie.
Największe emocja mamy w tej chwili w II lidze. Tu cała pierwsza piątka mieści się w zaledwie 3 punktach, przez co walka o awans potrwa prawdopodobnie do samego końca!

• Najważniejszym wydarzeniem dnia, był pojedynek Enerpolu z Chylonią DT City. Tym drugim jak zresztą każdej ekipie w Ekstraklasie, marzyło się urwać punkty panującemu mistrzowi i utrudnić mu walkę o obronę tytułu. I choć drużyna z Chyloni postawiła ekipie duetu Duliasz/Kania bardzo trudne warunki, ostatecznie poległa i to przede wszystkim przez bardzo dobrą postawę w defensywie biało-błękitnych. Enerpol jest tym samym o kroczek do mistrzowskiego tytułu, który może zapewnić sobie już w kolejnym meczu ze Sportingiem Orłowo!
  • Wspomniany beniaminek z Orłowa, jest na najlepszej drodze do Ekstraklasowego podium! Drużyna która od początku założyła sobie utrzymanie w lidze, po tym jak dowiedziała się że relegacja w tym sezonie im nie grozi, wyraźnie podeszła do sezonu na większym ,,luzie”, czego potwierdzeniem był wczorajszy mecz z Ejsmondem. W starciu tym, kluczową role miała pierwsza połowa, w której widoczny był brak zgrania w szeregach EC pomiędzy doświadczonymi i nowymi zawodnikami w zespole. Po przerwie ze strony ekipy Rafała Murawskiego wyglądało to już o niebo lepiej, lecz bardzo dobrze przygotowany Sporting nie dał odrobić strat, dzięki czemu został wiceliderem Ekstraklasy!
  • W bardzo skromnej (4 zespołowej) grupie ,,B” I ligi, trwać będzie zacięta walka o zwycięstwo. Ciekawie się zrobiło po wygranej ,,Sianowców” z Tawerną Obłuże. Teraz całe podium dzielą zaledwie 2 punkty i jedynie Wilki Morskie, nie mają już najmniejszych szans za 1. miejsce w tej ,,grupie pocieszenia”.
  • W rozpoczynającej się grupie mistrzowskiej II ligi, świeżo upieczony Zespół Miesiąca – Tanie Blachy – poległy w starciu z SKM-ką. Mecz ten był jednak okraszony zwrotami akcji i przez całą jego długość, wynik balansować w okolicach remisu. Kolejarzy zagrali ostatecznie lepszą końcówkę, w której wbili rywalom 2 bramki, dające bardzo ważne 3 punkty, które wywindowały ekipę z zajezdni Cisowa na 1. miejsce w lidze!
  • Niezwykle emocjonujący mecz, rozegrały ekipy Bękartów i Orłowa. Tam do przerwy był remis 1:1 i w drugiej połowie zdarzyć się mogło wszystko. Najpierw Orłowo trafiło 2-krotnie i można było myśleć, że w tak zaciętym meczu, 2 gole to już za dużo. W międzyczasie doszło do starcia pomiędzy dwoma drużynami, przez co posypały się kartki. Bękarty jeszcze w końcówce napędziły rywalom stracha. W aż 6 (!) doliczonych minutach, najpierw strzeliły bramkę kontaktową, a później byli bardzo blisko wyrównania. Ostatecznie to jednak Orłowo wygrało drugi raz w tym sezonie z biało-bordowymi i kolejny raz zaledwie 1 trafieniem!