Companieros — Obłuże

29/08/2019 19:00 II LIGA JESIEŃ 2019 1 50'

Companieros02Por
Tawerna Obłuże36Zwy

Beniaminek, który wystąpił w pierwszym meczu już pod nową nazwą TAWERNA OBŁUŻE pokazał, że zwycięstwo w Pucharze Lata nie było dziełem przypadku. Zresztą mając w swoim składzie takich zawodników jak Adam Czaus, Daniel Kolenda czy Adam Stempka ogranych w Ekstraklasie NL6 nie trudno było przewidzieć, że ekipa ta może należeć do czołowych drużyn ligi.

Nie mniej jednak na pierwszy mecz Tawerna Obłuże musiała mocno się skoncentrować, bo Companieros już nie raz pokazali, że są silną drużyną i sam fakt, że wiosną niewiele zabrakło tej ekipie do awansu do grupy mistrzowskiej był ostrzeżeniem dla Tawerny.

Pierwsze minuty pokazały, że obie ekipy są spragnione nowych wyzwań. Walka na całym boisku, ale jednak piłkarskie umiejętności nie co wyższe po stronie Tawerny. Świetnie na boisku poruszał się Daniel Kolenda, który ostatecznie zostanie wybrany zawodnikiem meczu. Companieros nie pomogło także zachowanie Mirosława Jankowskiego. Ten najpierw przerwał zagraniem piłki ręką korzystnie zapowiadającą się akcję rywali, a później sfaulował zawodnika Tawerny wychodzącego na czystą pozycję. To skończyło się w konsekwencji dwóch żółtych kartek wykluczeniem z boiska.

Tawerna do przeryw prowadziła już 3:0. Po zmianie stron dokładała kolejne gole. Companieros zdobyli dwie bramki, a punktów szukać muszą w innych meczach.