KP Grabówek — JR Pogórze

18/04/2019 20:30 EKSTRAKLASA Wiosna 2019 7 50'

KP Grabówek23Zwy
JR Pogórze12Por

To było niezwykle ważne spotkanie dla obu drużyn. JR Pogórze po zwycięstwie przed tygodniem liczył na podtrzymanie passy w meczu z rywalem, który wydawał się być jak najbardziej w zasięgu podopiecznych Janusza Rodziewicza.
Natomiast KP Grabówek ze swoim kapitanem Krzysztofem Klukowskim liczył na to, iż ewentualne zwycięstwo pozwoli wskoczyć do pierwszej piątki i już na sześć oczek oddalić się od strefy spadkowej.

Lepiej mecz rozpoczął Grabówek. Błąd w defensywie rywali wykorzystał Ireneusz Hinz i było 1:0. Po chwili składna akcja Grabówka, dokładne podanie Klukowskiego do Hinza i napastnik Grabówka notuje drugie trafienie.
JR Pogórze nie zamierzał się poddawać i jeszcze przed przerwą zdobył kontaktowego gola.
Twarde i zacięte spotkanie jeszcze ciekawsze zrobiło się po zmianie stron. Szybki gol Klukowskiego postawił pod ścianą ekipę Janusza Rodziewicza. Pogórze z każdą kolejną minutą atakowało co raz mocniej, ale w czwartkowy wieczór nie do pokonania był Patryk Murawski! W kilku sytuacjach bronił wyśmienicie utrzymując swój zespół w grze.
Na 7 minut przed końcem meczu JR zdołał w końcu znaleźć sposób na bramkarza Grabówka, ale było to ostatnie trafienie w tym meczu. Murawskiemu pomógł jeszcze słupek i ostatecznie to Grabówek schodził z boiska z podniesionym czołem i zrealizowanym zadaniem. Ekipa Krzysztofa Klukowskiego ma już na koncie 9 punktów wiosną!