Menu Zamknij

I LIGA

Joga Bonito – spadkowicz
Rukola
Latarnik Choczewo
FC Nankatsu
My Na Sianie
Bad Boys
Koneser Gdynia
JNT – beniaminek
Śledzie – beniaminek
SKM Gdynia – beniaminek
Sporting Orłowo – beniaminek
Ejsmond Club – beniaminek
Prawie Jak Piłkarze – beniaminek

 

I Liga to w sezonie WIOSNA 2019 trzynaście zespołów. Skład drużynowy zapowiada jednak emocje w każdym praktycznie spotkaniu! 
– Zawsze podkreślaliśmy, że I Liga jest jedną z najbardziej wyrównanych lig w NL6. Tu każdy wynik jest możliwymówi Janusz Rodziewicz, ekspert NL6. 
Wiosną liga zapowiada się nie tylko na bardzo wyrównaną, ale też na silną. W lidze zaszły spore zmiany. Od dawna nie było tu tak silnego spadkowicza. Joga Bonito musiała pożegnać się z Ekstraklasą, ale zespół chce, aby banicja potrwała tylko rok. 
– Mięliśmy propozycję od organizatorów, aby zostać w Ekstraklasie, ale wolimy na boisku wywalczyć powrót do elity – mówi Marek Lewandowski z Jogi. 
Doświadczona i zaprawiona w bojach ekipa Jogi będzie miała groźnych rywali. Mocna po wzmocnieniach będzie Rukola. Tradycyjnie o miejsce w czołówce walczyć będzie Latarnik Choczewo czy My Na Sianie. Trudno powiedzieć jak poradzą sobie beniaminkowie, choć po tym co wyczyniali w II lidze można śmiało napisać, że są w stanie namieszać na zapleczu Ekstraklasy. 
Niewiadomą, ale też czarnym koniem będzie połączona ekipa Ejsmond Club i AGSP. Jeśli zawodnicy znajdą wspólny język, to praktycznie w każdym meczu będą wstanie walczyć o komplet punktów. 

 

SYSTEM GRY:

 • zespoły rozegrają 13 kolejek systemem każdy z każdym (każdy zespół po 12 meczów)
 • następnie nastąpi podział na grupę mistrzowska i spadkową, W grupie mistrzowskiej zagrają zespoły z miejsc 1-5 systemem każdy z każdym (po 4 dodatkowe mecze każdy). Łącznie te ekipy w sezonie czeka 16 meczów. W grupie spadkowej zagrają ekipy z miejsc 6-13. Tu każda ekipa rozegra po trzy dodatkowe mecze, które wyłonią spadkowiczów i drużyny przewidziane do baraży. Zespoły rozegrają dodatkowe mecze według następującego schematu (według miejsc zajętych po fazie zasadniczej): 
  1 kolejka:  6-13, 7-12, 8-9, 10-11
  2 kolejka:  6-12, 7-10, 8-13,  9-11
  3 kolejka:  6-11, 8-12, 7-13, 9-10 
 • w przypadku takiej samej liczby punktów na zakończenie sezonu po rundzie dodatkowej o kolejności miejsc w tabeli decyduje bezpośrednie spotkanie z rundy dodatkowej. Jeśli w tym meczu był remis, to o kolejności decyduje bezpośredni mecz z rundy zasadniczej. Jeśli i tam wynik był nierozstrzygnięty wtedy decyduje bilans z całego sezonu 
 • do II Ligi spadają zespoły z miejsc 13 i 12. W meczach barażowych zagrają ekipy z miejsc 10 i 11
 • do Ekstraklasy awansują zespoły z miejsc 1,2 i 3. Zespoły z miejsc 4 i5 zagrają w barażu o awans do Ekstraklasy
NL6

FREE
VIEW