Rol Ryż nowym MISTRZEM Nadmorskiej Ligi Szóstek !

Mamy nowego MISTRZA Nadmorskiej Ligi Szóstek ! Najlepszą ekipa w sezonie WIOSNA 2019 okazała się trochę niespodziewanie drużyna ROL RYŻ ! Niespodziewanie, ale wydaje się, że zasłużenie, bo przez cały sezon przegrała zaledwie jedno spotkanie, podczas, gdy najgroźniejsi konkurenci tracili punkty.
ROL RYŻ został mistrzem na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. Kluczowe okazało się spotkanie Enerpolu z Classiciem. To właśnie mistrz z sezonu Jesień 2018 pozbawił Enerpol możliwości bezpośredniej walki o mistrzostwo NL6 w ostatniej kolejce ligowej, gdy to dojdzie do starcia Rol Ryż z drużyną Krzysztofa Duliasza i Jerzego Kani.

Classic we wtorkowy wieczór postawił ekipie Enerpolu trudne warunki. Prowadził już 2:0, ale jeszcze przed przerwą straty zostały odrobione. W drugiej odsłonie w końcu to Enerpol wyszedł na prowadzenie 4:3 i wydawało się, że ma zwycięstwo już w kieszeni. Jednak w ostatniej akcji Paweł Gniewkowski sprytnie rozegrał rzut wolny, a nie pilnowany Jarosław Gołdyn strzałem pod poprzeczkę dał swojej ekipie remis. Remis, który dał Rol Ryżowi możliwość już we wtorek zdobycia mistrzostwa. Wystarczyło pokonać Chylonię DT City. Tak też się stało i po pewnej wygranej Tomasz Stępień wraz z kolegami mogli świętować sukces!

• Wiemy już też, że w Ekstraklasie na jesieni nie zobaczymy ekipy KP Grabówek. Mimo prowadzenia 2:1 w meczu z JR Pogórze to jednak więcej szczęścia w końcówce mięli podopieczni Janusza Rodziewicza. Decydującą bramkę zdobył Patryk Wychnowski na cztery minuty przed zakończeniem spotkania.