Enerpol II wygrywa grupę ,,B” II ligi, Kiedyś odpalą blisko mistrzostwa w trzeciej!

Środa podobnie jak wtorek okrasiła nas jedynie trzema spotkaniami, to pozwoliła nam odpowiedzieć na niektóre pytania. Z pewnością już wiemy kto wygrał jedną z ,,grup pocieszenia” a także kto jest bliżej lub dalej awansu do II ligi.

• Choć nie jest to taki kaliber jak mistrzostwo NL6, rezerwy biało-błękitnych wykonały plan minimum i zapewniły sobie końcowy triumf w grupie ,,B” II ligi! Mecz z Awarią miał być zwykłą formalnością, lecz jak się okazało, pasiaki postawiły ekipie Krzysztofa Duliasza i Jerzego Kani dość twarde warunki! Do przerwy było bowiem zaledwie 2:1 i to Awaria miała teoretycznie więcej sytuacji bramkowych. Po zmianie stron, mecz zabiły 3 szybkie bramki strzelone przez Enerpol II. Awarii trzeba jednak oddać grę do samego końca, która zaprocentowała jeszcze dwiema bramkami przed końcem spotkania.
  • Drugie z rzędu i drugie w ogóle w tym sezonie zwycięstwo odniósł Arex! Czerwoni co prawda późno ale jednak, przypomnieli sobie że w piłce gra się również drugie połowy! Wszak w przeciwieństwie do meczów z sezonu zasadniczego, tak jak z Limonka tydzień temu jak i dziś ze Sportingiem, to właśnie drugie 25 minut było lepsze w ich wykonaniu i pozwoliło pewnie wygrać 7:4.
  • Ostatnim i chyba najważniejszym meczem, był pojedynek Kiedyś odpalą z Przychodnią Morską. Przychodnia by mieć lepszą pozycję w ostatecznej walce o awans musiała wygrać i początek meczu zapowiadał się obiecująco, gdy szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Do przerwy Kiedyś odpalą jednak wyrównali, więc drugie 25 minut były jakby nowym meczem. Tam, Biali bardzo szybko strzelili 2 gole, które okazały się kluczowe dla dalszej części spotkania. Wszak mecz zakończył się właśnie taką różnicą goli, co premiowało Kiedyś odpalą, którzy są już bardzo bliziutko mistrzostwa III ligi.