Menu Zamknij

WYWIAD: Sebastian JETTKA : Mniejsza ilość , lepsza jakość. Plan na wiosnę

Awaria jest zespołem, który choć występuje w NL6 w niższych ligach to zawsze profesjonalnie podchodził do każdego sezonu. Dużą, a może główna w tym zasługa Sebastiana Jettke, pod którego wodzą Awaria także zawsze intensywnie przygotowywała się do rozgrywek trenując i rozgrywając mecze sparingowe. 
Ostatnie sezony to jednak okres przebudowy zespołu, który jak twierdzi Sebastian może przynieść efekty w najbliższych rozgrywkach. 
Jeśli AWARIA grać będzie od marca tak skutecznie jak Sebastian typował jesienią wyniki w LIDZE TYPERA, to o kolejne ligowe wpadać będą na konto biało-czarnych! 

 • Zacznijmy może od tego co najważniejsze, co się dzieje z drużyną Awarii? Jeszcze 3 sezony temu byliście drużyną środka tabeli II ligi. Później był spadek z kretesem, a teraz zaledwie przedostatnie miejsce w całej lidze.

  -Witam wszystkich serdecznie. Pierwsze 4 sezony, które rozegraliśmy w NL6 mogę zaliczyć do udanych. Każdego sezonu tak naprawdę awansowaliśmy wyżej, potem zatrzymaliśmy się w drugiej lidze i szło nawet nie źle. Następnie zrobiliśmy roszady w drużynie i niestety nieudane transfery kosztowały nas całkowite zepsucie atmosfery w drużynie i co za tym poszło 2 zremisowane meczy przez cały sezon i spadek do 3 ligi. W zeszłym sezonie kolejne roszady można powiedzieć zwiększyły ilość wygranych, ale dalej to za mało.
 • Czy jest jakiś plan naprawczy dla zespołu? Ponieważ można by rzec, że ekipa Awarii uległa awarii ? 
  – Hehe no tak można rzec, że ulegliśmy awarii☺ Ale myślę, że znalazłem problem, który nam doskwierał, a mianowicie 17 osób w drużynie. Przez taką ilość osób nie mogliśmy się zgrać ze sobą, bo na każdym meczu grały różne składy i chłopaki nie mogli się do końca połapać jak kto gra tym bardziej, że mieliśmy nowych zawodników. Dlatego w tym roku zrobiliśmy selekcje i zostało tylko 11 zawodników. Miejmy nadzieje, że to pomoże w osiągnięciu lepszych wyników. Jeszcze jest problem bramkarza, gdyż ja mam kontuzje i w tym sezonie raczej nie zagram. Także jeżeli jakiś bramkarz szuka drużyny to zapraszam.
 • Jak możesz opisać poprzedni sezon w całości. Czy 3 liga była na Jesieni konkurencyjna?
  – Ostatnia liga ma zawsze to do siebie, że zapisują się nowe drużyny, które są niespodzianką. I w większości przypadków są to drużyny, które na koniec sezonu lokują się na pierwszych miejscach. Ogólnie cały liga była dość wyrównana, no może Nevada i Sporting faktycznie robił widoczną różnice, ale z reszta można było powalczyć o dobry wynik. Nie przegrywaliśmy kosmicznymi wynikami, zdążało się że brakowało 2 bramek, a na takim boisku to 2 minuty i wynik może się całkowicie zmienić.
 • Można powiedzieć że jesteś prawdziwym ekspertem NL6. Wygrałeś przecież naszą Ligę Typera, zostawiając dodatkowo konkurencje w tyle! Co możesz powiedzieć o tejże powracającej do nas serii?
  – A dziękuje…:) może od razu ekspertem bym się nie nazwał, po prostu miałem trochę więcej szczęścia i kilka wyników udało się dokładnie ocenić. Kilka spotkań, które obstawiałem określiłbym za „pewniaki” ale jak to bywa pomyliłem się w typowaniu☺ Typer to bardzo fajna zabawa i można się trochę głębiej zapoznać z całą ligą. Także polecam dołączyć każdemu w przyszłym sezonie.
 • Na NL6 znasz się więc jak mało kto! Jakie zespoły Twoim zdaniem najbardziej zawiodły na Jesieni 19′? Czy prognozujesz już także jakieś ciekawe rozstrzygnięcia na Wiosnę 20′?

  – Jeżeli chodzi o 3 ligę to zawiodła Awaria☺ haha a tak serio to myślałem że PKP Intercity będzie w pierwszej czwórce. W 2 lidze dużo meczy obstawiałem na korzyść Wczorajszych, bo sądziłem że ta drużyna z bramkarzem Karolem na czele awansuje bezpośrednio do 1 ligi. No i Progress Team zaskoczył mnie, że po rundzie zasadniczej byli na przedostatnim miejscu. W 1 lidze miałem nadzieje, że Bad Boys ze snajperem Tomkiem Kapeluchem na czele w końcu awansuje do Ekstraklasy. Niestety nie udało im się. A Ekstraklasa no to jednak Rol Ryż mnie zawiódł, bo sadziłem że chłopaki dadzą rade i obronią tytuł mistrza. Jeżeli chodzi o przyszły sezon to obstawiam, że Enerpol Gdynia będzie na jednym z dwóch czołowych miejsc, a które to czas pokaże☺
 • Dzięki że poświęciłeś dla nas czas.
  – Również dzięki za rozmowę.


.

Powiązane Wpisy