AP UKS Mosty na 1. miejscu w III lidze po pokonaniu SPS Limonki! Koniec sezonu jesień 2021!

Był to już ostatni dzień rozgrywek jesiennych w 2021 roku. Taki piłkarski dzień na zakończenie był na pewno wizytówką całej ligi Enerpol NL6 oraz dobrym zwiastunem przed startem kolejnego sezonu! W piątek rozegrały się dwa pojedynki. W pierwszym Sporting Gdynia przegrywając 1:3 do przerwy zdołał wygrać z KAMIX Braćmi 4:3, pokazując że zawsze trzeba walczyć do końca. W drugim grano zupełnie o większą stawkę. Wygrany meczu zgarniał mistrzostwo III ligi! Udało się to drużynie AP UKS Mosty, która w pięknym stylu pokonała SPS Limonkę. Ci i tak awans do wyższej klasy rozgrywkowej mieli w kieszeni już przed starciem, ale na pewno są źli że nie zajęli 1. miejsca. Zapraszamy wszystkich do lektury!

• Zarówno Sporting Gdynia jak i KAMIX Bracia chcieli zakończyć sezon pozytywnym akcentem. Pierwszy zespół przegrał ostatnie dwa spotkania,a drugi trzy. Także była to idealna okazja do wygranej. Sporting zaczął niemrawo i widać to było gołym okiem. Natomiast Bracia wykorzystali słaby fragment różowych, najlepiej jak tylko się dało. Prowadzili i zdołali później podciągnąć wynik na 3:0. Sporting starał się otrzasnąć. Najwięcej strzałów oddawał ich bramkarz – Bartłomiej Drespa. W końcu obudzili się też zawodnicy z pola. Jeden z nich zdołał trafić kontaktowego gola. Od tej pory Sporting poczuł, że drużyna Braci jest do pokonania. Do przerwy jednak dalej było 1:3, bo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz białych. Po zmianie stron KAMIX musiał grać w osłabieniu. To efekt czerwonej kartki za ostry faul, ale różowi przewagi nie zdołali wykorzystać. To co nie udało się w przewadze, udało się grając sześciu na sześciu. Sporting odmienił losy spotkania na swoją korzyść kapitalnie grając w drugiej części. Jedna bramka więcej zaważyła na wyniku. Kamix Bracia nie przypominali zespołu z pierwszych 25 minut i przegrywają 3:4.
  • AP UKS Mosty i SPS Limonka miały przed meczem zapewnioną grę w II lidze. Stawką było jednak coś więcej. Kto wygra mecz zajmuje 1. miejsce w III lidze. Młodzi zawodnicy z Mostów od początku zaczęli atakować na bramkę czarnych. Co akcja to groźniejsza w ich wykonaniu. Limonka dobrze trzymała się na nogach. Niestety w pewnym momencie zapora pękła, choć było to dosyć późno. Na szczęście cytrusy przed przerwą nie pozwoliły bardziej rozwinąć skrzydeł przez szarych. Przy skromnym 1:0 sędzia zarządził chwilę przerwy. Po powrocie na plac gry Mosty podwyższyły na 2:0 i wtedy w drużynie Limonki coś pękło. Bramki się posypały i z 2:0 nie wiele później zrobiło się 5:0. Gracze Wojciecha Grzeszczaka podjęli próbę walki z przeciwnikiem, ale ten nie pozwolił na dużo. Tomek Grzybek i reszta inkasują trzy punkty, dzięki którym świętują mistrzostwo III ligi! Jesteśmy ciekawi ich formy na wiosnę.