KM PSP Sopot na remis z Maestro! Niezła końcówka sezonu w wykonaniu Bad Boysów!

Za nami pierwszy dzień ostatniego tygodnia zmagań w Enerpol NL6! W poniedziałek byliśmy przyzwyczajeni do występów Ekstraklasy, ale nie tym razem. KM PSP Sopot zremisował z Maestro 4:4 po bardzo zaciętym pojedynku w mistrzowskiej grupie III ligi. Szanse na awans jeszcze pozostały wyłącznie strażakom. Bad Boysi pozytywnie zaskakują, szkoda tylko że na koniec sezonu. Zwycięstwo 9:4 nad SKMką dało im 7 punktów w ostatnich trzech spotkaniach! Grała też gr. B III ligi. Tam HTM Klima pro pokonała Rebels AiC 4:1, przeskoczyła swojego rywala w tabeli. Dlatego w lepszych nastrojach zakończyła rozrywki jesienne.

• Dużo zależało od dyspozycji drużyny KM PSP Sopot, która walczyła jeszcze o II ligę. Maestro swoją szansę już pogrzebało, ale to nie oznaczało, że się wyłożą na murawie. Od początku więcej groźnych akcji stwarzali niebiescy, którzy objęli prowadzenie. Maestro szybko pozbierało się i to na tyle dobrze, że trafili trzy gole pod rząd! Wynik 3:1 dla seledynowych utrzymał się do przerwy. Strażacy zaczęli reagować odrazu po zmianie stron. Mieli optyczną przewagę, ale bramkę udao im się zdobyć dopiero po dłuższym czasie. Najciekawsza była końcówka. Na kilka minut przed końcem Maestro cieszyło się z bramki na 4:3,  ale na minutę przed końcem musiało niestety wyciągać piłkę z własnej bramki. Obie ekipy dzielą się punktami. Teraz Sopocianie muszą wygrać swój mecz z Limonką i liczyć, że Ci nie zdobędą żadnych punktów z AP UKS Mosty!
  • Bad Boys grało z ostatnią w tabeli SKM Cisową. Patrząc na dyspozycję granatowych można by powiedzieć, że trzy punkty mają w kieszeni. Nic z tych rzeczy. SKM otworzyła wynik spotkania i nie zamierzała zwalniać. Bad Boysi oczywiście odgryzali się przeciwnikowi. Przy 3:2 bordowi zabawili się w świętego mikołaja. Rywal wykorzystał dwa prezenty i obrócił wynik na swoją korzyść. Po pierwszej części 4:3 dla Bad Boysów. Druga połowa należała do granatowych, którzy skrzętnie wykorzystywali swoje okazje! W ostatnim swoim meczu wygrywają 9:4 co sprawia, że przesuwają się wyżej w tabeli i ligi!
  • Rebels AiC już raz pokonali HTM Klimę pro! Teraz chcieli powtórzyć ten wynik. Początek wyrównany. Jedni jak i drudzy trafili po golu. HTM Klimie udało się zadać konkretny cios i było dla nich 2:1. Niebiescy o włos lepsi schodzili na przerwę. Po wznowieniu zawodów przez sędziego Klimie zależało, żeby podciągnąć swój dorobek. Ta sztuka się im udała. W drugiej połowie strzelili dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Wygrali z Rebelsami 4:1, chociaż szans na wyższy wynik było dużo więcej. Niestety kilka z nich zostało zaprzepaszczonych. Dzięki temu zwycięstwu HTM jest wyże od AiC w tabeli III ligi gr. B.