Menu Zamknij

II LIGA

ZIP Gdynia – spadkowicz
Bracia- spadkowicz 
SPS Limonka
Bękarty
Awaria
Studio Prime JBG
Orange Team Gdynia
PROMOTION 360
Arex – beniaminek 
Invest Klima – beniaminek 
EPO – beniaminek 
MDKD TEAM – beniaminek 
Progress Team – beniaminek 

 

Sporo nowych twarzy na boiskach II Ligi. Ta klasa rozgrywkowa przez wiele sezonów uchodziła za najbardziej stabilną. Grały w niej więc ekipy, które doskonale się znały i w II Lidze występowały często po kilka sezonów z rzędu. Tym razem mamy jednak spore przetasowanie. Mamy bowiem, aż pięciu beniaminków i dwóch spadkowiczów. Z doskonale nam znanych ekip pozostały m.in. PROMOTION 360 czy Studio Prime JBG. 
Faworytów do awansu szukać możemy tak się wydaje wśród ekip, które spadły lub były wysoko jesienią. ZIP, Bracia, SPS Limonka to na pewno drużyny, które trzeba upatrywać jako potencjalnych kandydatów do wywalczenia promocji do wyższej ligi. 
Z beniaminków ubył AGSP, które wspólnie z Ejsmondem spróbuje swoich sił w I Lidze. Natomiast groźny będzie Arex, oraz MDKD, a więc młoda ekipa z Bałtyku Gdynia. 
Emocji na pewno nie zabraknie od pierwszej ligowej kolejki. 

 

SYSTEM GRY:

 • zespoły rozegrają 13 kolejek systemem każdy z każdym (każdy zespół po 12 meczów)
 • następnie nastąpi podział na grupę mistrzowska i spadkową, W grupie mistrzowskiej zagrają zespoły z miejsc 1-5 systemem każdy z każdym (po 4 dodatkowe mecze każdy). Łącznie te ekipy w sezonie czeka 16 meczów. W grupie spadkowej zagrają ekipy z miejsc 6-13. Tu każda ekipa rozegra po trzy dodatkowe mecze, które wyłonią spadkowiczów i drużyny przewidziane do baraży. Zespoły rozegrają dodatkowe mecze według następującego schematu (według miejsc zajętych po fazie zasadniczej): 
  1 kolejka:  6-13, 7-12, 8-9, 10-11
  2 kolejka:  6-12, 7-10, 8-13,  9-11
  3 kolejka:  6-11, 8-12, 7-13, 9-10 
 • w przypadku takiej samej liczby punktów na zakończenie sezonu po rundzie dodatkowej o kolejności miejsc w tabeli decyduje bezpośrednie spotkanie z rundy dodatkowej. Jeśli w tym meczu był remis, to o kolejności decyduje bezpośredni mecz z rundy zasadniczej. Jeśli i tam wynik był nierozstrzygnięty wtedy decyduje bilans z całego sezonu 
 • do III Ligi spadają zespoły z miejsc 13 i 12. W meczach barażowych zagrają ekipy z miejsc 10 i 11
 • do I Ligi awansują zespoły z miejsc 1, 2 i 3. Zespoły z miejsc 4 i5 zagrają w barażu o awans do I Ligi
NL6

FREE
VIEW