Menu Zamknij

Historia Nadmorskiej Ligi 6 sięga 2008 roku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pracy i wytrwałości Macieja Faltyńskiego, Grzegorza Nicińskiego i Rafała Murawskiego praktycznie od podstaw przy ulicy Zamenhofa 17 
w Gdyni powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią. Od razu pojawił się pomysł utworzenia amatorskiej ligi piłkarskiej. Chętnych nie brakowało, a z sezonu na sezon liczba drużyn rosła wręcz lawinowo. 

Zainteresowanie było co raz większe, więc i jedno boisko zaczęło robić się za małe dla sporej liczby uczestników. Wtedy podjęto decyzję o wybudowaniu drugiego boiska i to był strzał w dziesiątkę. W kolejnych sezonach liczba drużyn zwiększyła się do 50, 60, a obecnie sięga aż 70 zespołów. To jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich liga amatorskich w Polsce! 

 

Czym Nadmorska Liga 6 przyciąga?

Przede wszystkim atmosfera – to jest to słowo, które powtarzane jest najczęściej przy wymienianiu zalet NL6. Tu zawodnicy przychodzą, aby nie tylko rywalizować o punkty, ale także, aby się spotkać, wymienić poglądy, spotkać się ze znajomymi. Można śmiało powiedzieć, że NL6 to sposób na spędzanie wolnego czasu, sposób, który na na stałe wpisał się do kalendarza trójmiejskich wydarzeń sportowych. 

Ponadto zespoły mogą rywalizować w idealnych warunkach. Dostępne są dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz z oświetleniem. Każdy zespół może liczyć na szatnie z prysznicami. Zawody prowadzą doświadczeni arbitrzy, a relacje oraz filmy z NL6 można na bieżąco obserwować na naszej stronie internetowej. 

Co więcej Nadmorska Liga 6 angażuje się w rywalizację na wielu frontach, sama również przygotowuje od pięciu lat Nadmorski Puchar Lata, w którym to uczestniczą zespoły z pomorskich amatorskich lig piłkarskich. Natomiast najlepszy zespół z NL6 od 2016 roku uczestniczy w Mistrzostwach Polski. 

Dodatkowo warto zaznaczyć, że zespół złożonych z zawodników NL6 dwa razy uczestniczył już w rywalizacji o Puchar Polski PZPN. W obu przypadkach były to niezwykle udane starty. Kadrze NL6 zabrakło niewiele, aby kontynuować rywalizację na wiosnę.