Menu Zamknij

!!! SEZON WIOSNA 2021 !!!

EKSTRAKLASA 

Enerpol Gdynia – obrońca tytułu
Classic Gdynia
Chylonia DT City

JR Pogórze
IXODI Nevada
Śledzie
FC Atmosfera – beniaminek
SKM Cisowa – beniaminek

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa Nadmorskiej Ligi Szóstek. Występują w niej zespoły, które już od dłuższego czasu stanowią o sile ligi, ale także takie, które są w rozgrywkach od samego początku! 
25 sezon Nadmorskiej Ligi Szóstek zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do sześciu ,,starych wyjadaczy” dołączają zespoły, którym jeszcze nigdy nie przyszło się mierzyć na najwyższym poziomie. FC Atmosfera oraz SKM szturmem przedarły się przez pierwszą ligę i zapowiadają, że w elicie nie chcą być tylko chłopcami do bicia!
W sezonie WIOSNA 2021 tytułu będzie broniła ekipa ENERPOLU GDYNIA. 

 

SYSTEM GRY:

  • od tego sezonu w Ekstraklasie grać będzie 8 zespołów
  • nowością jest brak podziału na grupy mistrzowskie i spadkowe. wszystkie drużyny zagrają ze sobą po dwa spotkania, system mecz+rewanż
  • w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego mecze rozgrywane są jednego dnia
  • w przypadku takiej samej liczby punktów na zakończenie sezonu, o kolejności miejsc w tabeli decyduje bilans z dwóch bezpośrednich spotkań (nie ma zasady bramek na ,,wyjeździe”). Jeśli i tam wynik był nierozstrzygnięty wtedy decyduje bilans bramkowy z całego sezonu. 
  • do I Ligi nikt nie spada bezpośrednio. Natomiast drużyna która zajmie miejsce 6, o utrzymanie powalczy z 2. miejscem I ligi.