Nevada Gdynia — Sporting II Orłowo

09/12/2019 19:30 III Liga gr. mistrzowska JESIEŃ 2019 5/gr.A 50'

Enerpol II Gdynia12Por
Sporting Gdynia34Zwy

To był bezpośredni mecz o ,,mistrzostwo” III ligi! Nevadzie zwycięstwo grupy ,,A” dawał zaledwie remis, Orłowo natomiast musiało się bardziej nagimnastykować. Rezerwy Enerpolu przystępowały do meczu bez swojego lidera – Rafała Malanowskiego – którego brak był mocno odczuwalny. Sporting II chciał to wykorzystać, szczególnie że powodów do motywacji miał co najmniej trzy! Po pierwsze – 3 punkty dawały mu przecież wygraną w lidze. Po drugie – W rundzie zasadniczej górą była Nevada. No i po trzecie, biali chcieli zmazać plamę po zeszłotygodniowej wysokiej porażce z Przychodnią.

Do przerwy plan zdawał się zdawać egzamin, a trener Radek Gzela mógł być ze swoich podopiecznych jak najbardziej zadowolony. Wynik 3:1 i zdecydowanie lepsza gra dawała Sportingowi duży luz na drugą połowę. W niej, jedną z głównych ról odegrał Bartek Drespa, która popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. W jednej, gola kontaktowego mógł strzelić jego vis a vis – Fabian Niciński – lecz golkiper Orłowa wyłapać piłkę lecącą w samo okno! Był to koniec spotkania, a także koniec emocji w III lidze. ,,Mistrzem” zostaje Sporting II Orłowo, lecz Nevadę także zobaczymy w przyszłym sezonie na boiskach II ligi.