Menu Zamknij

Nadmorski Puchar Lata 2019 dla Słupska! DZIKI DOM najlepszy !

Tradycyjnie na zakończenie sezonu wiosennego rozgraliśmy Nadmorski Puchar Lata! Była to już szósta edycja, ale po raz pierwszy zdażyło się, że tytuł przypadł drużynie ze Słupska! Dziki Dom pokonał w wielkim finale Team Currenda z Gdańska, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Classciu Gdynia. 

 • To był jedna z najlepszych edycji Nadmorskiego Pucharu Latatak zgodnie mówili o niedzielnym turnieju obserwujący go sympatycy amatorskiej piłki nożnej. Grać w tak ekstremalnych warunkach na tak wysokim poziomie to pokazuje, że w Gdyni zagrały drużyny nie przypadkowe! 

  Od samego początku turniej zapowiadał się bardzo interesująco. Do Gdyni przyjechały bowiem czołowe ekipy lig z Grudziądza, Gdańska i Słupska, a w ekipie Gwiazd wystąpili byli gracze Ekstraklasy, a także reprezentanci Polski: Rafał Murawski, Tomasz Lisowski, Grzegorz Niciński czy Jakub Biskup. Dołączając do tego dwie czołowe ekipy NL6, a więc Classic i Rol Ryż emocji nie mogło zabraknąć! 
  Fazę grupową najlepiej przebrnął Classic Gdynia. Trzecia drużyna NL6 wywalczył komplet punktów i pewnie zameldowała się w półfinale. Drugie miejsce w grupie A zajął przedstawiciel PL3 Gdańsk Team Currenda. Sześć punktów wystarczyło do awansu do półfinału. 
  Bardziej zacięta rywalizacja czekała nas w grupie B. Po dwóch seriach meczów komplet punktów miał Rol Ryż, a po trzy punkty miały ekipy Dzikiego Domu i Zespół Gwiazd. Jak się później okazało sześć wywalczonych wcześniej oczek nie dała mistrzowi NL6 awansu do półfinału! Stało się tak, ponieważ Rol Ryż aż 3:6 przegrał z Zespołem Gwiazd. W tym samym czasie Dziki Dom ograł Jamę Złą i wszystkie trzy drużyny miały po sześć punktów. W małej tabeli między zainteresowanymi zespołami najlepszy bilans uzyskał Zespół Gwiazd, a drugie miejsce wywalczył Dziki Dom. 
  PÓŁFINAŁY były już prawdziwą próbą sił dla organizmów. W najtrudniejszej sytuacji był Zespół Gwiazd, który wiekowo był zdecydowanie najbardziej zaawansowany. Mimo wszystko przegrywając już 0:3 nie zamierzał składać broni i do ostatnich sekund walczył o zmianę wyniku! Udało się doprowadzić do stanu 2:3, ale więcej już nie starczyło sił. Identyczny wynik padł na drugim boisku, gdzie Dziki Dom uporał się z Classiciem. Dzięki temu w finale zmierzyły się dwie przyjezdne ekipy, co już dawno w Nadmorskim Pucharze Lata się nie zdarzyło. 
  W wielkim FINALE za faworyta uchodziła ekipa Team Currenda, ale jak się okazało ambitnie walcząca drużyna ze Słupska sprawiła małą niespodziankę! 
  – Przedstawiciele Extraligi ze Słupska przyjeżdżają do Gdyni od początku turnieju – mówił na zakończeniu Łukasz Krzemiński, organizator turnieju. – Wiele razy Jarek Szwiec odpowiedzialny za rozgrywki w Słupsku żałował, że wyniki dotychczas nie były najlepsze. Teraz może być dumny ze swojego przedstawiciela! 
  DZIKI DOM mógł po ostatnim gwizdku sędziego wznieść puchar do góry, a dodatkowo zdobył nagrodę w postaci bonu na sprzęt sportowy marki JOMA na kwotę 1000 zł ! 
  Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Classic, który po emocjonującym spotkaniu, w którym Zespół Gwiazd wycofywał już nawet bramkarza okazał się ostatecznie lepszy w serii rzutów karnych.
 • KLASYFINACJA KOŃCOWA:
  1. DZIKI DOM
  2.TEAM CURRENDA
  3.CLASSIC GDYNIA
  4. Zespół Gwiazd
  5.Rol Ryż
  6.Torpedo
  7.KP Grabówek/Jama Zła
 • NAGRODY INDYWIDUALNE: 
  – Najlepszy Strzelec: Krzysztof Idzi (Rol Ryż)
  – Najlepszy zawodnik: Filip Sosnkowski (Team Currneda)
  – Najlepszy bramkarz: Daniel Klebba (Classic Gdynia)

GRUPA "A"

PozycjaklubMZRPGzGsbilansPkt
1Classic Gdynia54011610612
2Team Currenda5302151239
3Torpedo41031013-33
4KP Grabówek3003412-80

GRUPA "B"

PozycjaklubMZRPGzGsbilansPkt
1Dziki Dom54012012812
2Rol Ryż4301211569
3Zespół Gwiazd5203201646
4Jama Zła3003622-160

BOISKO „DOLNE”

g.15.15 : PÓŁFINAŁ : A1 – B2
g.15.45 : mecz o 5 miejsce: A3 – B3
g.16.15 : mecz o 3 miejsce 
g.16.45 : FINAŁ

BOISKO „GÓRNE”

g.15.15 : PÓŁFINAŁ : B1 – A2
g.15.45 : mecz o 7 miejsce : A4 – B4

DatameczCzas/WynikiArtykułKolejka
Team Currenda — KP Grabówek1
Classic Gdynia — Torpedo1
Zespół Gwiazd — Jama Zła1
Classic Gdynia — Team Currenda2
KP Grabówek — Torpedo2
Dziki Dom — Rol Ryż1
Zespół Gwiazd — Dziki Dom2
Rol Ryż — Jama Zła2
KP Grabówek — Classic Gdynia3
Team Currenda — Torpedo3
Jama Zła — Dziki Dom3
Rol Ryż — Zespół Gwiazd3
Zespół Gwiazd — Team Currendapółfinał
Classic Gdynia — Dziki Dompółfinał
Torpedo — Rol Ryżmecz o 5 miejsce
Classic Gdynia — Zespół Gwiazdmecz o 3 miejsce
Dziki Dom — Team Currendafinał

Powiązane Wpisy

NL6

FREE
VIEW