PKP i Awaria pozostają w Ekstraklasie!

Za nami barażowe rozstrzygnięcia, które zdecydowały o składzie Ekstraklasy na sezon Wiosna 2024! Jednak jak to zwykle bywa, jej ostateczny skład poznamy tuż przed startem sezonu, kiedy to będziemy mieć zgłoszenia od wszystkich ekip. Po barażach jednak wiemy, że w elicie na tą chwilę mieć będziemy jedynie dwa nowe zespoły, które awans uzyskały bezpośrednio. Repasaż o prawo gry w Ekstraklasie, choć tylko jeden przyniósł nam niezwykle wiele emocji, a o jego przebiegu przeczytacie poniżej.

Maestro – PKP Intercity

• Mecz od początku kręcił się w okolicach remisu. Żadna z ekip choć na chwilę nie uciekła na więcej niż jedno trafienie.
  • Po 50 minut gry mieliśmy remis 6:6, a to oznaczało jedno – dogrywkę 2×5 minut!
  • W dogrywce szybko na prowadzenie wyszło PKP, które utrzymywało wynik niemal do jej zakończenia.
  • W ostatniej minucie Maestro jednak wyrównali, a my mieliśmy karne!
  • W rzutach karnych, po trzech seriach każda z ekip zaledwie raz trafiła do siatki! Później jednak trafiali już jedni i drudzy i dopiero strzał w poprzeczkę jednego z graczy seledynowych sprawił, że to Kolejarze pozostali w elicie!