JOGA i SPORTING z awansem do EKSTRAKLASY !

W praktycznie już zimowych warunkach przyszło ekipom z I LIGI rywalizować w ostatniej kolejce. Tak się złożyło, że właśnie do ostatniej kolejki los wszystkich drużyny był nieznany! To tylko pokazuje jak wyrównana I Liga była w tym sezonie. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły do godziny 21.30. Najpierw pewnie pokonując KP Grabowek awans do Ekstraklasy przypieczętował Sporting Orłowo. Godzinę później z powrotu do elity cieszyła się Joga Bonito! Już teraz widać, że są to ekipy nieprzypadkowe i do gry w Ekstraklasie na pewno przygotowane!

• Zadanie dla zespołów w I Lidze grupie mistrzowskiej było proste. Kto wygrywa swój mecz awansuje do Ekstraklasy. Trochę kombinacji mogło być w przypadku remisów, ale obyło się bez podziału punktów. Na początek Sporting Orłowo rozprawił się z KP Grabówkiem. Kluczowe okazało się kilka minut w drugiej połowie, gdy to w odstępie 5 minut Sporting ze stanu 2:1 wyszedł na prowadzenie 5:1. Rozpędzonej ekipy z Orłowa nic już nie było w stanie zatrzymać i po meczu mogły strzelić korki od szampana.
    Chwilę później Bad Boys długo stawiali się Jodze Bonito. Prowadzili nawet 2:1 i 3:2, ale od tego stanu to już rywale zdobywali gole. Joga wraca do Ekstraklasy po chwilowej nieobecności i teraz pozostaje pytanie jak sobie poradzi? Jest to jednak na tyle doświadczona ekipa, że będzie zagrożeniem dla wszystkim rywali i już nie możemy się doczekać starych klasyków: Joga-JR Pogórze, Joga – Ejsmond Club czy Joga-Classic.
  • Nie mniej emocji było w grupie spadkowej. Dość powiedzieć, że spadkowicza poznaliśmy w ostatniej praktycznie akcji meczu rozgrywanego najpóźniej. Rzut wolny spowodował, że ZIP doprowadził do remisu w meczu z Kamix Bracia i na nic zdało się zwycięstwo Tanich Blach nad Orange Team Gdynia. Tanie Blachy żegnają się z I Ligą. W barażu zagrają ZIP i Orange Team Gdynia, a na jednym bezpiecznym miejscu znalazła się ekipa Kamix Braci.
  • Jedno spotkanie w poniedziałek rozegraliśmy w III Lidze. Bez większych problemów Nevada pokonała Emerytów jednocześnie umacniając się na pozycji lidera III Ligi.