PUCHAR POLSKI: Enerpol NL6 gra dalej! Awans do V rundy!

Bardzo duży sukces kadry ENERPOL NL6 ! Nasz zespół po wyrównanym meczu pokonał w IV rundzie Pucharu Polski SAP Sopot. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Jakub Biskup i Rafał Murawski! Zwycięstwo oznacza, że Eneporl NL6 jeszcze tej jesieni zagra w V rundzie i być może uda się wywalczyć promocję do wiosennej części rywalizacji o regionalny Puchar Polski.

• Przypomnijmy, że już raz kadra NL6 taki poziom osiągnęła. Przed dwoma laty w 1/8 Puhcaru Polski minimalnie przegrała z Jantarem Ustka.
  • Teraz do powtórzenia tego wyniku wystarczy zwycięstwo w V rundzie. Spotkanie na tym etapie odbędzie się jeszcze w październiku.
  • Wracając do meczu z SAP Sopot to nie było to łatwe spotkanie. – Mięliśmy trochę szczęściaprzyznaje Jerzy Kania, odpowiedzialny za zespół ENERPOL NL6. Rywale trafili w poprzeczkę, czujnie na linii bramkowej interweniowali nasi obrońcy. Najważniejsze jednak jest to, że to my zdobyliśmy o tę jedną bramkę więcej. Cieszymy się bardzo i już nie możemy doczekać się meczu w kolejnej rundzie.
  • Prowadzenie w środowym meczu zaraz po przerwie objęła drużyna gości, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Jurczak. Wyrównał dziesięć minut później Jakub Biskup wykorzystując rzut karny. To były zresztą decydujące minuty, bo chwilę potem Rafał Murawski zdobył gola na 2:1 i ustalił tym samym wynik spotkania.
  • Nadmorska Liga Szóstek – Sopocka Akademia Piłkarska 2:1 (0:0)
    Bramki: Jakub Biskup (karny) 58, Rafał Murawski 61 – Mateusz Jurczak 50
    NL6: Fabian Niciński, Freiberg, Lisowski, Murawski, Kowalski, Hlushakow, Kolenda, Biskup, Czerwionka, Bieszke, Klukowski oraz Bergański, Dampc, Braszka, Szerechan, Nesteriuk, Jarosz
    SAP: Bielicki, Tomkiewicz, Kawa, Osłowski, Jurczak, Madani, Giniewicz, Machliński, Wilma, Patora, Bodalski oraz Budzyła, Sternik, Kołodko, Mróz, Skrzypczak
IV runda – 7. października 2020 [szczegóły] Komentarze (9)
Amator Kiełpino4 – 2Gwiazda Karsin6 października 2020 – 16:30
Beniaminek 03 Starogard Gdański0 – 3Chojniczanka II Chojnice7 października 2020 – 16:00
GKS Bobowo0 – 6Wierzyca Pelplin7 października 2020 – 16:00
Nadmorska Liga Szóstek2 – 1Sopocka Akademia Piłkarska7 października 2020 – 15:30
Orzeł Trąbki Wielkie1 – 8Arka II Gdynia7 października 2020 – 16:00