Pierwsze zwycięstwo My Na Sianie! Studio Prime JBG w niezwykłym stylu pokonuje Enerpol II!

W czwartek rozegraliśmy 6 spotkań! W tym zaległym – 3 pkt. dopisała sobie FC Atmosfera, która na tą chwilę znajduje się na pozycji wicelidera! Wygrał Sporting II Orłowo w niełatwym pojedynku z Przychodnią Morską! Tawerna górą przeciwko ekipie Orłowa. Wygrali także Classic II i My Na Sianie. Ci drudzy w dobrym stylu odprawili PKP Intercity, dzięki czemu wywalczyli pierwsze 3 oczka w tym sezonie! Studio Prime JBG sprawiło nie małą niespodziankę odrabiając stratę 4 goli i pokonując ostatecznie Enerpol II 6:5!

• Jako pierwsi  na boiska Checzy wybiegli FC Atmosfera z ZIP-em! Na prowadzenie wyszedł zespół Zip-u, ale szybko był już remis. Potem taka sama sytuacja. Prowadzenie błękitnych 2-1, żeby po chwili było 2-2 i taki stan utrzymał się do przerwy! Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony zespołu Daniela Noconia! To oni mieli korzystny rezultat strzelając jako pierwsi, ale rywal nie dawał za wygraną i doskoczył na 3-3. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Atmosfery która po golu Mateusza Mazurka wygrała 4-3 i wskakuje na 2. pozycję w tabeli!
  • Sporting II podejmował Przychodnię Morską. Przychodnia w nieco okrojonym składzie wygrywała 1-0. Ale przeciwnik szybko się otrząsnął i nie dość ze doprowadził do wyrównania to objął prowadzenie. Zasługa w tym dobrze spisującego się między słupkami bramki Bartłomieja Drespy! Do przerwy 3-2 dla Sportingu! Po zmianie stron kolejne liczne ataki Przychodni która nadziewała się na kontry, a tam jak na zawołanie wykorzystywał to autor 4 bramek w tym meczu Radosław Gzela. Ostatecznie biało-niebiescy zdobywają kolejne 3 pkt., po słabszym starcie rozgrywek kończąc 7-5!
  • Studio Prime JBG grało z Enerpolem II. Pierwsze minuty to szukanie okazji z obu stron, z czego więcej strzałów oddało JBG, ale bramkarz rywala bronił póki co wszystko. Wtedy Enerpol wyszedł na prowadzenie, strzelając z karnego! Potem dochodzili do słowa i kolejny gol, na co zawodnicy Damiana Pobłockiego odpowiedzieli kontaktowym trafieniem. Jeszcze przed przerwą zespół Krzysztofa Duliasza odskoczył na 2 bramki, schodząc na przerwę przy 3-1. Niby wszystko było pod kontrolą ale jednak nie! Enerpol zagrał bardzo słabą drugą połowę. JBG zabrało się za odrabianie na tyle, że doskoczyli na remis! Ba, wyszli na prowadzenie 6-5 i w nerwowej końcówce zdołali dowieźć ten rezultat!
  • Tawerna kontra Orłowo! Gracze z Obłuża zanotowali dobry początek strzelając 2 bramki! Potem wkradł się chaos w ich grze i do głosu doszło Orłowo. Swoimi strzałami, miało wynik 3-2, który zmienił się dość szybko na ich niekorzyść. Czarni pokazali charakter i z 2-3 zrobiło nam się 5-3, ale to nie wszystko. Bordowi nie dali odskoczyć i zanotowali trafienie, żeby po chwili wykonywać rzut karny. Lecz ten jednak okazał się niecelny! Bramkarz wyczuł intencje i rzucił się we właściwy róg! Po przerwie Tawerna uspokoiła trochę swoją grę i wygrała ostatecznie 8-6! Zawodnikiem meczu został goalkeeper Tawerny – Mariusz Łeppek!
  • My Na Sianie chciało za wszelką cenę zdobyć pierwsze 3 pkt. w tym sezonie! Na drodze do zwycięstwa chciało stanąć PKP Intercity. Pierwsza połowa to dobry początek dla Sianowców. Pewnie prowadzili grę w mecz i wynik do przerwy był w ich rękach – mieliśmy 4-3! Osłabieni zielono-biali, bez zawodnika na zmianę, padli niestety kondycyjnie, co skrzętnie wykorzystali rywale wbijając bramkę za bramką. Ostatecznie zwyciężając 12-3!
  • Ostatni mecz to mecz Classicu II, a ich rywalem było Asconi. Pomarańczowi prowadzili, później powiększyli swój dorobek do 2 bramek. Wtedy Asconi zabrało się za ataki pod bramkę przeciwnika co przyniosło pozytywne nastroje. Trafili do siatki, lecz na przerwę schodzili ze stratą 1-bramki. Druga połowa pod dyktando Classic’u, mimo niemocy strzeleckiej udało im się zdobyć 3 pkt., chociaż w końcówce trochę odpuścili i pozwolili rywalom na 2 trafienia. Końcowy wynik 4-3! Warto dodać że zespół rezerw ekstraklasy jest teraz na drugim miejscu w tabeli!