Kadłuby liderem 1.ligi! Wilki piąte w Ekstraklasie!

Czwartkowy wieczór zapowiadał się emocjonujący, gdyż żaden z meczów nie posiadał wyraźnego faworyta. Jeśli już mielibyśmy takiego wybierać, to nim był HG Kadłuby, które z Biomarem grały o fotel lidera i pokonując spadkowicza z elity 10:5, dotarli do celu! W czołówce 1.ligi utrzymują się także Bracia, którzy z najlepszą do tej pory defensywą ligi, wskakują na czwarte miejsce. Ciekawie było również w Ekstraklasie. Tam sensacyjne w tym sezonie PKP, uległo Wilkom, które teraz wskakują na ich – wysokie – piąte miejsce! Polska Gurom drugi sezon z rzędu pokonuje Bękartów jednym golem i z zaledwie trzema rozegranymi meczami, jest na siódmej pozycji najwyższej klasy rozgrywkowej!

KAMIX Bracia – Beer Fans 6:2

• Bracia zagrali perfekcyjną pierwszą połowę w defensywie. Znów znakomicie bronił Marcin Radtke, a jego koledzy mocno pomagali, w zachowaniu czystego konta do przerwy.
  • Nie gorzej radziła sobie ofensywa, która trafiając cztery gole, zapewniła drużynie większy spokój po zmianie stron.
  • Bracia jak na doświadczoną ekipę przystało, spokojnie dowieźli uzyskane w pierwszych 25 minutach prowadzenie.
  • Wygrana ta sprawia, że KAMIX są na czwartym miejscu w tabeli i że mają chrapkę na awans w tym sezonie!

PKP Intercity – Wilki Morskie 8:13

• PKP pojedynkowało się z sąsiadem w ligowej tabeli. W przypadku wygranej, ich sensacyjne 5.miejce, byłoby jeszcze bardziej ugruntowane.
  • Jednak Kolejarze na mecz stawili się przede wszystkim bez Łukasza Kniocha, który jest prawdziwym motorniczym zespołu.
  • Wilki zwietrzyły swoją szansę i pierwszego gola zdobyli już po kilkunastu sekundach spotkania! Później było już bardziej wyrównanie, lecz koniec końców, pierwsza połowa zakończyła się dwiema bramkami prowadzenia.
  • Po przerwie, ekipa z złotych koszulkach ani myślała oddać prowadzenia, które jeszcze podwyższyła.
  • Pięć bramek zanotował Grzegorz Włodarski, czyli najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu!

Polska Gurom – Bękarty 6:5

• Bękarci choć nieznacznie, to przegrywali do tej pory każdy z pierwszych czterech meczów. Polska natomiast miała tylko i aż trzy punkty, bowiem wywalczone w zaledwie dwóch rozegranych meczach!
  • Mecz lepiej zaczął się dla czerwonych, którzy przytłoczyli swoich przeciwników. To zaowocowało dwiema strzelonymi bramkami. Defensywa Bękartów z czasem się otrząsnęła, a dodatkowo jeden z nich tuż przed przerwą strzelił gola i mieliśmy kontakt!
  • Po zmianie stron, Polacy cały czas utrzymywali przewagę w okolicach jednego gola. Na minutę przed końcem, trafili na 6:4 i wszystko wydawało się pozamiatane. Bękarci jednak bardzo szybko odpowiedzieli i mieliśmy jeszcze trochę emocji w ostatnich kilkudziesięciu sekundach spotkania! Żadne bramki już jednak nie padły i to Polska Gurom jest znowu górą w starciu z niebieskimi.

HG Kadłuby – OZE Biomar 10:5

• Kadłuby grały w tym spotkaniu o fotel lidera. Biomar natomiast nie może się podnieść po spadku z Ekstraklasy i po pięciu spotkaniach przed tym meczem, miał na koncie zaledwie jedno zwycięstwo.
  • Szybko stało się jasne, kto w tym meczu zgarnie trzy ,,oczka”. Kadłuby objęły prowadzenie, które w pierwszej połowie tylko podwyższały. Po 25 minutach było 5:1 i fotel lidera był już na wyciągnięcie ręki.
  • W drugiej połowie, HG wyraźnie zwolnili tempo. Pokłosiem tego, były cztery stracone przez nich gole. Jednak sami jeszcze pięciokrotnie pokonywali bramkarza rywali, czym zapewnili sobie piąte zwycięstwo i wciąż są niepokonani!