Rukola — JR Pogórze

06/11/2019 20:00 EKSTRAKLASA JESIEŃ 2019 11 50'

Rukola25Por
JR Pogórze38Zwy

Bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn tuż przed podziałem na grupy. Wiedzieliśmy, że zarówno JR Pogórze jak i Rukola zagrają w grupie spadkowej, ale każdy na ten mecz miał swoje cele. Rukola potrzebuje punktów za wszelką cenę, aby uniknąć bezpośredniego spadku, a JR, aby uniknąć nawet miejsca w barażach.

Wyrównane spotkanie mięliśmy w pierwszej połowie. Żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. Przy prowadzeniu 5:4 dla JR Pogórze swoje pięć minut miała ekipa Rukoli. Najpierw za sprawą Kamila Wiłkopecia doprowadziła do remisu 5:5. Później ten sam zawodnik miał doskonałą okazję, ale piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę.

Rukola naciskała, ale jak to często bywa gola zdobył rywal. Składną akcję JR Pogórze na gola zamienił Rafał Jahn. To nie on jednak był bohaterem żółto-czarnych. Po raz drugi bowiem w kroki†kim odstępie czasu w rolę supersnajpera włączył się Patryk Wychnowski. W całym meczu uzbierał sześć goli i zdecydowanie zasłużył na tytuł zawodnika meczu.