Znamy już całe podium w Ekstraklasie!

W przedostatnim dniu grania w sezonie Wiosennym 20′ dostaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie po tym, jak już znaliśmy mistrza NL6. Wiemy już bowiem, jak wyglądają pozostałe miejsce na ,,pudle” w elicie!

• O wicemistrzostwo grała nowa stara drużyna Salos/Nevada, która podejmowała świeżo upieczonych obrońców tytułu, czyli Enerpol. Trzeba jednak przyznać, że spotkanie dalekie było od miana prawdziwego meczu walki. Biało-błękitni mistrza już mieli przecież w kieszeni, więc pozwolili sobie na wymianę na pozycji bramkarza i napastnika! Dodatkowo, w meczu tym padło aż 30 bramek, co jeszcze bardziej pokazało, że drużyny na obronie raczej się w tym spotkaniu nie skupiały. Najważniejszym jednak jest to, że duet Duliasz-Kania mają 2 zespoły na 2. pierwszych miejscach w Ekstraklasie i można im tylko przyklasnąć, ponieważ Salos/Nevada przecież na przestrzeni sezonu musieli zapewnić sobie wystarczającą ilość punktów, by sam mecz z Enerpolem dawał im tytuł wicemistrzów ligi.
  • Bezpośredni mecz o najniższy stopień podium toczyły ekipy Chyloni DT City i Ejsmonda. Tym pierwszym wystarczała tylko remis, a niemal do przerwy mieliśmy właśnie 2:2. Drużyna Ireneusza Ciecierskiego przed przerwą wyszła jeszcze na prowadzenie przed przerwą, przez co bardzo przybliżyła się do końcowego sukcesu. Druga połowa to niemoc strzelecka ekipy Rafała Murawskiego, co doprowadziło do mocnego zniechęcenia w końcówce, co poskutkowało kilkoma bramkarkami Chyloni DT. I choć Ci wygrali aż 8:2, to żółto-niebieskim nie można było odebrać walki i chęci zajęcia 3. miejsca na koniec sezonu, które ostatecznie zostaje na Chyloni!
  • W meczu o niepozostanie czerwoną latarnią na koniec sezonu, górą Water Team, choć to Asconi prowadzili do przerwy. Ostatecznie jednak polegli i pomimo bardzo obiecującemu początkowi sezonu, drugi raz z rzędu skończyli go na ostatnim miejscu w tabeli, choć trzeba podkreślić, że po wycofaniu się kilku drużyn, grupa B w III lidze liczyła zaledwie 3 ekipy.