Mistrz zaczyna od wygranej! JR i Classic dobrze wchodzą w nowy sezon!

Zaczęliśmy nowy sezon Jesień 2021! Klasycznie już zaczęliśmy spotkaniami Ekstraklasy, a rozgrywki Enerpol Nadmorskiej Ligi Szóstek zainaugurował… Enerpol Gdynia, który podejmował FC Atmosferę! Choć Końcowy wynik raczej nikogo nie zdziwił, trzeba przyznać, że Atmosfera walczyła zaciekle i nie może mieć do siebie pretensji, po porażce z drużyną gwiazd. Zaskoczył JR Pogórze, którego mecz z HG Grabówkiem miał być wyrównany. Nie był, ponieważ JR zaskoczył chociażby zaprezentowaniem nowego napastnika – Krzysztofa Idzi – który w debiucie strzelił 5 goli i walnie przyczynił się do wygranej 4-krotnych mistrzów ligi. Classic ma natomiast patent na Chylonię DT City! Po dwóch porażkach w zeszłym sezonie można było przypuszczać, że Chylonia zrobi wszystko, by zrewanżować się za pozbawienie szans na tytuł. Classic zrobił jednak to poraz trzeci i udanie rozpoczął sezon, od bardzo ważnej wygranej!

• Enerpol Gdynia chciał dobrze wejść w sezon, co oczywiście zwiastowało kłopoty dla FC Atmosfery, która dobrze poczynała sobie w okresie przygotowawczym. Mimo wielu rozegranych sparingów, to naszpikowany gwiazdami mistrz rządził i dzielił na boisku. Rafał Murawski, Tadeusz Socha czy Łukasz Kowalski pokazywali kawał dobrej piłki, co kończyło się ładnymi akcjami, kończonymi bramkami. Atmosfera jednak grała bardzo ambitnie i do przerwy przegrywała ,,jedynie” 0:4. Po zmianie stron, ekipa Daniela Noconia postanowiła się nieco bardziej otworzyć i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, o odrobieniu strat nie było tu mowy, lecz trzy honorowe trafienia udało się zaliczyć. Enerpol strzelanie zakończył natomiast na 15 bramkach, co było jasnym sygnałem dla reszty ligi, że celem jest tylko piąty tytuł!
  • JR Pogórze przeprowadził jeden z najgorętszych transferów przed sezonem! Do drużyny 4-krotnych mistrzów ligi, dołączył bowiem Krzysztof Idzi. Jak się okazało po 50 minutach, przyjście kilkukrotnego króla strzelców, da pomarańczowym wiele jakości. Idzi i spółka byli od początku wyraźnie aktywniejsi pod bramką rywala, choć gole z początku nie wpadały. Wynik w końcu jednak otworzył Tomek Stępień, a swoje pierwsze trafienie dla nowego zespołu, zanotował również Idzi. Grabówek starał się odgryzać, co udało się w pierwszej połowie dwa razy. Na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 5:2 dla Pogórza. Drugie 25 minut, to już popis nowego nabytku JR-a. Krzysztof Idzi zakończył mecz z pięcioma golami, co zrobiło ogromną różnice w meczu, ostatecznie wygranym przez drużyna Janusza Rodziewicza 9:5. Czy ten mecz to zwiastun lepszego sezonu dla tej zasłużonej ekipy i gry o coś więcej niż tylko utrzymanie?
  • W poprzednim sezonie, Classic walnie przyczynił się do tego, że Chylonia straciła szansę na mistrza, pokonując ją dwukrotnie. I choć w tym sezonie Chylonia DT nie mówi już tak głośno i 1.miejscu, rewanż na 7-krotnym mistrzu na początek sezonu, mógł być dobrym wejściem w nowy sezon. Pierwsze kilkanaście minut było bardzo wyrównane, zresztą tak samo jak dwa poprzednie mecze tych drużyn. Przy wyniku 3:3, to jednak Classic zaczął przejmować inicjatywę, co pozwoliło prowadzić tej drużynie do przerwy 6:3. Druga połowa, była prawdziwą wymianą ognia z obu stron, co przełożyło się na aż 13 goli w 25 minut! I jak się okazało, to znowu Jarek Gołdyn i spółka byli górą, w tej części gry również strzelając trzy bramki więcej od przeciwników. Ostatecznie, to Classic wygrywa w tym bramkostrzelnym pojedynku i zgłasza swój akces do drugiego z rzędu podium na koniec sezonu!