Top 3 Ekstraklasy wciąż niepokonane!

Poniedziałek rozpoczynający 5.kolejkę gier, był iście hitowym dniem. Wszak na 8 grających w nim drużyn, siedem z nich, zajmuje siedem najwyższych miejsc w elicie! Największe emocje, miał pojedynek Classicu z HG Kadłubami, gdzie ci pierwsi wygrali, mimo że przegrywali już trzema trafieniami! Aż 16:1 wygrała Nevada, która jest największym faworytem tego sezonu. Choć wciąż bez punktów, na tle Cobisu dobrze się pokazała NowaGra. Strażacy ograli natomiast Supa Strikas i razem z Nevadą oraz Classic’iem, wciąż mogą poszczycić się kompletem punktów.

Classic – HG Kadłuby 7:6

• Classic przed tym meczem był niepokonany, prezentując na prawdę wysoką formę.
  • Kadłuby natomiast zaczęły od dwóch zwycięstw i dwóch porażek, z Nevadą oraz Cobisem.
  • W meczu tym, od początku inicjatywę przejęły Kadłuby. Wynikiem tego, było w pełni zasłużone prowadzenie 5:2 do przerwy.
  • W drugiej połowie, Kadłuby stosunkowo długo, utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Końcówka meczu, zaprzeczyła jednak temu, co do tej pory w nim widzieliśmy.
  • Classic dostał chyba jakiś ,,handicap” znany z serii gier piłkarskich. Zaczęło im wpadać niemal wszystko, odwracając losy spotkania w zaledwie kilka minut, ostatnią – zwycięską bramkę – strzelając w ostatniej akcji spotkania!

Wilki Morskie – Nevada Gdynia 1:16

• W zeszłym sezonie, Wilki nieco postraszyły Nevadę, przegrywając ,,tylko” 5:10.
  • Pierwszej połowy tego meczu, nie można było nazwać zdecydowanie jednostronną. Oczywiście, przewagę mieli aktualni wicemistrzowie. I choć Wilki sprawiały problemy, to po 25 minutach przegrywali 1:5.
  • Po przerwie, mieliśmy już prawdziwą demolkę w wykonaniu Nevady. Aż 11 goli strzelonych i 0 straconych, dało im ostatecznie zwycięstwo 16:1 i ugruntowało ich na pozycji lidera.

FC NowaGra – Cobis Gdynia 2:5

• W meczu tym, dość długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Zaskakującą, ekipą która była bliżej otwarcia wyniku, była NowaGra.
  • Jednak po kilkunastu miuntach patu, to Cobis trafił jako pierwszy. Rywale odpowiedzili tuż przed przerwą, na którą zeszliśmy przy wyniku 1:1.
  • Po zmianie stron, seria dwóch szybkich błędów defensywy Nowej Gry i było 3:1 dla Cobisu. Biało-niebiescy wciąż jednak próbowali, ale ich groźne ataki nie przynosiły skutku. Gdy rzucili wszystkie siły do ataku, Cobis wykorzystał otwarcie się defensywy i zanotował dwa kolejne trafienie.
  • NowaGra jeszcze w końcówce trafiła na 2:5, ale był już to tylko drugi gol honorowy.

KM PSP Gdynia – Supa Strikas CF 8:5

• Było to bezpośrednie starcie, o czwarte miejsce w ligowej tabeli.
  • W pierwszej odsłonie spotkania, mieliśmy różnice klas. Strażacy zdominowali Strikas. Byli ekipą znacznie aktywniejszą, co przekuli w pięć goli strzelonych, tracąc tylko przy tym tylko jednego.
  • W drugiej połowie, niebiescy się przebudzili. Udało im się dojść KM PSP na dwie bramki, co dawało im realne nadzieję na odwrócenie losów spotkania.
  • Czerwoni wykorzystali jednak odkrycie się przeciwników i trafieniem na 8:5, ustalili ostateczny wynik.