Ekstraklasowe hity nie zawiodły! KM PSP Sopot pokonuje Polska Gurom

Po jednostronnych meczach Ekstraklasy w zeszlym tygodniu, wczorajsze dwa pojedynki pokazały, jak powinna wyglądać elita! W obu spotkaniach, do przerwy mieliśmy remisy! Jednak żaden z meczów, nie zakończył się ostatecznie podziałem punktów. Bliżej tego byliśmy w meczu HG Grabówka z Nevada, gdzie ten drugi zespół, okazał się lepszy o zaledwie jedno trafienie. Gorszą drugą połowę miał JR który ewidentnie opadł z sił i mimo wyniku 3:3 do przerwy, koniec końców uległ znacznie Enerpolowi II. W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu w III lidze, lepsi okazali się Strażacy z Sopockiej KM PSP, którzy nie bez problemów ograli Polska Gurom i pną się w górę tabeli!

• Spotkanie JR-a z Enerpolem II, rozpoczęło się bardzo obiecująco. Wszak już po dwóch minutach gry, mieliśmy aż trzy strzelone bramki! Dwie były autorstwa drugiej drużyny mistrzów ligi, na co przeciwnik odpowiedział jednym trafieniem. Po takim początku wszyscy nieco ostygli, co wcale jednak nie oznacza, że nie było ciekawie. Pogórze atakowało i w końcu dopieło swego, wyrównując drugi raz w tym meczu. Taki status utrzymał się do końca pierwszej połowy i na drugą, zawodnicy wychodzili przy stanie 3:3. Druga połowa, to już zupełnie inny mecz. Enerpol II zaczął grać na większym luzie, a demony defensywne JR-u powróciły. Seria bramek wyprowadziła biało-czarnych na kilka bramek przewagi, którzy rywal nie był w stanie odrobić. Tym samym, podopieczni Krzysztofa Duliasza i Jerzego Kani, są już na trzecim miejscu w tabeli!
  • Następnie mieliśmy małą przerwę w rozgrywkach Ekstraklasowych i przenieśliśmy się na drugi koniec ligowego łańcucha, gdzie jest nie mniej ciekawie! Szczególnie, że zarówno Polska Gurom jak i KM PSP Sopot, mają w tym sezonie ambicje na awans. Pierwsze 25 minut, należały jednak do tych drugich, którzy jako jedyni trafiali w tej części spotkania do szatni. I choć do przerwy było 3:0, Strażacy mogli prowadzić wyżej, ale niemoc strzelecka pokrzyżowała im szyki. Mogło im się to odbić po zmianie stron. Polska Gurom otworzyła swój dorobek i mieliśmy 1:3. Od tego momentu… nie zobaczyliśmy już żadnych goli! Więcej akcji stwarzała tym razem Polska i gdyby ich celowniki były nieco bardziej skalibrowane, mogli odwrócić losy spotkania. Ostatecznie jednak, to KM PSP zgarnia trzy ,,oczka” i melduje się tuż za podium III ligi.
  • W ostatnim mecz, mierzyły się drużyny Hewi Goal Grabówka i IXODI Nevady. W bramce Grabówka zabrakło i tak młodego, bo 17-letniego Szymona Parola, którego zastąpił… 15-letni Olgierd Hewelt, dla któreg był to debiut w Enerpol Nadmorskiej Lidze Szóstek! Wydawać by się mogło, że to będzie pięta achillesowa czarno-białych. Nic bardziej mylnego! Młody golkiper od poczatku pokazywał dojrzałość i był pewnym punktem swojej drużyny, która w pierwszej połowie, dwukrotnie odrabiała straty do rywali, ostatecznie remisując do przerwy 4:4. W drugiej części spotkania, emocji również nie brakowało. Nevada co prawda wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale Grabówek tego dnia się nie poddawał i znowu złapał kontakt. Punkcik był na wyciągnięcie ręki, lecz na wyrównanie zabrakło jednej skutecznej akcji. Nevada wygrywa więc swój drugi mecz w sezonie i teraz zaczyna nadriabianie swoich zaległych spotkań.