Faworyci nie zawodzą! Grad goli w hitach!

W tylko dwóch najbardziej obfitych w bramki poniedziałkowych meczach, padło łącznie 39 goli! Były to prawdziwe golleady, w których aż trzy ekipy strzelały po dziewięć goli, a jeden dwanaście! Łatwo więc wywnioskować, że w jednym z tych meczów padł remis, w którym punktami podzieliły się JR oraz Polska Gurom. W hicie, wicemistrz z wiosny – Nevada – ograł mistrza 1.ligi – HG Kadłuby – po świetnych zawodach. Nieco bardziej jednostronne, były dwa kolejne pojedynki. W nich, Classic ograł NowąGrę, a Strażacy Kiedyś Odpalą.

JR Pogórze – Polska Gurom 9:9

• Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenie Polaków 2:0, co związane było również, z rażącą nieskutecznością JR.
  • Gdy jednak żółto-czarno doszli do głosu, do przerwy strzelili już tylko oni, wychodząc na 3-bramkowe prowadzenie!
  • Po zmianie stron, kilku minut potrzebowali czerwoni, by wyrównać wynik spotkania.
  • W tym meczu, mieliśmy fenomenalną końcówce. Obie drużyny, poszły na wymianę ciosów, niczym bokserzy bez trzymania gardy. W tym starciu, nie było jednak nokautu. Ostatecznie padł w pełni zasłużony remis.

FC NowaGra – Classic 1:6

• NowaGra miała dobre momenty w zeszłotygodniowym starciu z Kadłubami i te momenty, chciała przenieść na mecz z Classic’iem.
  • Seledynowi, byli jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowani. Na przestrzeni pierwszych 25 minut, zdołali wyjść na prowadzenie 3:0.
  • Co ciekawe, w zeszłym tygodniu, NowaGra również przegrywała 0:3, by niemal doprowadzić do remisu.
  • Tym jednak razem, nie udało się postraszyć rywali. Classic był ekipą zdyscyplinowaną, a pierwszego gola dał sobie strzelić, gdy było już niemal po meczu.

HG Kadłuby – Nevada Gdynia 9:12

• Nieco spontaniczny hit. Nevada według terminarza, miała grać z Supa Strikas. Ci jednak, poprosili o przełożenie meczu, a w ich miejsce, weszły mające pauzować Kadłuby.
  • Mistrz 1.ligi od początku chciał pokazać, że wicemistrz Ekstraklasy nie będzie miał z nimi łatwo.
  • Po kilkunastu minutach, mieliśmy remis 4:4! Warto dodać, że Kadłubom udało się w międzyczasie wychodzić na prowadzenie.
  • Tuż przed przerwą, Nevada wrzuciła piąty bieg i ostatecznie na odpoczynek, zeszła z trzema bramkami różnicy.
  • Po zmianie stron, za odrabianie strat znowu wzięły się Kadłuby. Walka się opłaciła, gdyż w pewnym momencie, doszli oponentów na jednego gola!
  • Końcówka meczu, to powtórka z rozrywki z pierwszej połowy. Nevada wykazała się większą ilością doświadczenia i strzelając trzy kolejne bramki, wydarła ostatecznie trzy punkty.

KM PSP Gdynia – Kiedyś Odpalą 7:3

• Ostatnim meczem tego dnia, był pojedynek powracających w tym sezonie Strażaków, ze wzmocnioną ekipą Kiedyś Odpalą.
  • Od początku tego spotkania, przewaga KM PSP była widoczna. Widać było, że mimo sezonu przerwy, czerwoni nie próżnowali i byli w ciągłym piłkarskim treningu.
  • Pozamiatane było już do przerwy, po której Strażacy prowadzi 5:1.
  • W drugiej połowie, Przewaga KM PSP się powiększyła, a na kilka minut przed końcem, wynosiła 7:1. Dopiero w końcówce, Kiedyś Odpalą dwukrotnie pokonali Daniela Noconia, ale były to tylko bramki honorowe.