Prasówka, czyli co piszecie na swoich stronach!

Wróciliśmy na boiska ligowe, a to oznacza też, Wy wróciliście do opisywania tego co dzieje się podczas waszych meczów w Nadmorskiej Lidze Szóstek! Zachęcamy do lektury. Tradycyjne można już napisać, że na wysokości zadania stają takie ekipy jak Sporting Orłowo czy Bękarty.
Do zespołów, które w tym sezonie zapowiada się, że będą aktywnie działać w sieci należeć mogą Gunners Gdynia.

Witamy w sezonie Wiosna 2019!
Dla nowych obserwatorów chcieliśmy przypomnieć czym jest NL6, czyli liga w której gramy. Jest to amatorska liga drużyn 6 osobowych, gramy na tak zwanych “orlikach”, czyli boiskach że sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem, dzięki czemu granie o późnych porach nie sprawia problemów. Znajdują się one przy ulicy Zamenhofa 17 w Gdyni. Liga funkcjonuje od 2008 roku, podzielona na 4 klasy rozgrywkowe. My walczymy w III lidze, może tym razem uda się awansować do II
W skład naszej drużyny wchodzą pracownicy firmy AIC
W tym sezonie doszło do sporych zmian kadrowych, ale to przedstawimy następnym razem. Zapraszamy do dzielenia się naszym fanpagem tak, by trafił do jak największej liczby odbiorców

Weterani III ligi
Śmiało można nas tak opisać. Kolejny sezon przed nami, kolejne wyzwania i cele. Oprócz nas w lidze jeszcze 14 innych zespołów. Jeden mecz za nami, także pozostało 13 spotkań, więc jest o co walczyć
15. AIC Rebels
Kilka nowych nazw, kilkadziesiąt punktów do zdobycia. Mimo małego falstartu obiecujemy walkę o każdy punkt, metr boiska, piłkę i bramkę!!

I ligo wróciliśmy
Po sezonie przerwy na boiska Sportowa Checz w ramach rozgrywek NL6 „kopacze” spod molo w Orłowie wrócili do rywalizacji w 1 lidze ️
Już od pierwszych minut w pojedynku z FC Nankatsu widać było lekką treme przed pierwszym meczem o punkty w obu ekipach. Jednak mecze kontrolne a ligowe o punkty to zupełnie inna bajka ⚽️. Obydwa zespoły od początku meczu badali siebie na wzajem. Strzelanie w tym meczu jednak to rozpoczęli gracze rywali, po stracie i szybko wyprowadzonej kontrze golkiper Sportingu czyli „Migacz” musiał wyjmować piłkę z siatki. Ale wtedy chłopaki ze Sportingu zaczęli powoli konstruować składne akcje. Pierwszy szarpnął „Brylu”, który to wykłada piłkę Gzeli seniorowi i mamy szybkie wyrównanie. Tak właśnie tak po sezonie przerwy do składu wraca Nasz klubowy „Dzik” czyli Adam Gzela 🐗. Adam zdecydował ze pokaże, ze wrócił silniejszy i pare minut później po podaniu Karola mamy 2-1 dla SO po bramkach „dzika”️. Kolejne info : kontrakt po testach zimowych ze Sportingiem podpisał Karol Konko! ️Karol będzie reprezentował SO z numerem 2️⃣1️⃣ na plecach. Jak widać Karol od pierwszego meczu pokazuje, ze spełni pokładane w nim nadzieje 😎. Karol Powodzenia 💪. Jak już jesteśmy przy debiutantach – wczoraj miał miejsce drugi debiut jeśli chodzi o ekipę z Orłowa. Karol młody „gniewny” po drugiej stronie zaś wzmocnienie doświadczenia i rozszerzenie sztabu o medyka 🚑🏨. Piotr Pietrowski znany w świeci piłki jako „Doktor”😀. Z dużego boiska przeniósł się na mały płac gry. Wczoraj bez odnotowania go do protokołu ale zaliczył na pewno udany występ jeśli chodzi wczorajszy mecz 👊 Piotrowi dużo dobrych wstępów a mało pracy medycznej w SO ❗️❗️”Doktor” Powodzenia💪.
Do przerwy mamy na tablicy 📟 wynik 2-1 dla SO.
W przerwie trochę pobudzenia siebie na wzajem aby rozruszać bardziej grę, która dzisiejszego wieczora ewidentnie się nie klei.
Druga połowa… pierwsze minut stagnacja. Akcja po akcji ale żadna z obu ekip nie zdołała powiększyć zdobyczy bramkowych. Aż tu nagle szarpnięcie ze strony „fioletowych” i mamy remis 2-2😮. Chłopaki z SO nie pozwolili cieszy się długo z remisu, ponieważ 30 sekund później mamy akcje w wykonaniu „Zabro” i Krzyska, który zdobywa bramkę na 3-2⚽️. Dużo walki ale przedewszystkim chaosu….w drugiej połowie….4 minuty do końca rozpaczliwe ataki FC Nankatsu, skuteczna defensywa SO pozwalała na kontrolowanie tego co się dzieje. Rzut rożny dla SO „Piernik” zagrywa do „Gazeli” ten przyjmuje i z woleja pakuje piłkę do bramki rywali ⚽️. Radek rozpoczął zbieranie bramek, na ilu się zatrzyma w tym sezonie ⁉️😎. Asysta, asysta ale kapitan Sportingu tuż przed końcowym gwizdkiem po wbitej piłce we w pole karne „Migacza” przez rywali pozazdrościł bramki Radkowi i piłka odbita od jego drewnianej nogi wlatuje do Orłowskiej siatki🥺….
Wynik 4-3 dla SO. Mecz opisuje jedno słowo: CHAOS 🤔. Najważniejsze pierwszy mecz po powrocie do 1 ligi i pierwsze 3 pkt. ❗️ Kapitan ekipy może być zadowolony – zadanie zostało wykonane👊. Co do samej postawy Sportingu – widać było, iż mecz ten był takim przejściem z grania sparingowego do ligowego. Dużo noszalancji kończyło się strata i bramka w momencie jak SO spięło „pośladki” wyglądało to solidnie i kończyło się bramka dla Orłowa. Nam nie pozostaje nic innego jak czekać na druga kolejkę😀. Tam już czeka dobrze znany rywal ekipa JNT – Mistrz 2 ligi z zeszłego sezonu. Tak wiec będzie się działo ❗️⚽️🧐.
I KOLEJKA 1 Ligi NL6 Sezon Wiosna 2019
SO 4-3 (2-1) FC Nankatsu
Skład: Paweł Mistygacz (GK) – Patryk Piernicki (C), Michał Brylowski, Piotr Pietrowski, Kamil Zabrocki – Adam Gzela, Radek Gzela – Mariusz Mariola Bieszke, Łukasz Bra, Krzysiek Kubiński, Karol Konkol
Bramki: Dzik ⚽️⚽️, Gazela ⚽️, Kubinski ⚽️
Asysty: Piernik x1, Brylu x1, Konkol x1, Zabro x1
Trener: ….. 🤔
Żółte kartki⚠️: ….. 🧐
Czerwone kartki🚨: ….. 🧐
Grafika by: PhotoSancto

Udana inauguracja sezonu wiosna 2019 za nami!
Studio Prime JBG 4:3 BetBoard Bękarty.
Zwycięstwo w ciężkich warunkach atmosferycznych nie przyszło łatwo, rywal postawił stanowczy opór, ale spokojna i twarda postawa do końcowego gwizdka przyniosła nam 3 pkt. Co warto zauważyć, JBG w tym meczu ani razu nie dało prowadzenia Bękartom.

Przegrywamy pierwszy mecz sezonu NL6! Trzeba jednak przyznać, że nasza gra była lepsza od wyniku, chociaż czymś nowy i odkrywczym to to nie jest XD
Ogólnie przyszło nam grać bardziej w piłkę wodną, bowiem padało wczoraj niemal cały dzień i znaleźliśmy się w sytuacji podobnej do tej, z jakimi zmagali się Amerykanie w trakcie wojny w Wietnamie. A że nie mamy zbytniej krzepy w nogach, piłka zamiast żwawo prześlizgiwać się po kałużach, stawała na nich, co wykorzystywał przeciwnik. Strzelił on nam tak 3 bramki, co ze wszystkich 4 jest dosyć przytłaczające. Po 1 połowie w której mieliśmy remis, przyszła jak dobrze liczę połowa druga. W niej atakowaliśmy aż miło, słupki, poprzeczki, babole Mateusz Boyke no nic nie wpadało. Rywale za to skutecznie kontrowali i trafiając jedynego gola w tej części gry, zwyciężyli nas jedną bramką. Jednak jeszcze raz powtórzę, gra była lepsza od wyniku,lecz niestety w piłkę wygrywa się bramkami. Tą filozoficzną sentencją, smukle niczym baletnica przechodzimy do rozstrzygnięć konkursowych.