ABO z kompletem zwycięstw! KM PSP Sopot wygrywają gr.Drugą!

Po zwycięstwie nad Grabówkiem w ostatniej kolejce, ABO potwierdziło, że w rundzie dodatkowej nie miało sobie równych, wygrywając każdy z czterech meczów! Formę przed czwartkowym barażem pokazali Kiedyś Odpalą, którzy w samej końcówce pokonali JR Pogórze, choć mogli sobie zapewnić zwycięstwo wcześniej. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej lepsze od JBG okazało się PKP, kończąc sezon z pozytywnym akcentem. Remisowo zakończyło się starcie KM PSP Sopot z Gałą Bez Przypału, choć ci drudzy mogli zgarnąć trzy punkty na samym końcu.

• Zarówno PKP jak i Studio Prime, do swojego meczu podeszli w już dość mocno wakacyjnych nastrojach. Nie minęło nawet dwadzieścia sekund meczu, a JBG prowadziło już 1:0! Pół minuty później, mieliśmy 1:1. Cała pierwsza połowa to bramka za bramkę, lecz nie mieliśmy takiej strzelaniny, jakiej można się było spodziewać po początku spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisem 4:4. Po przerwie, znacznie bardzie skuteczni było Intercity. Szybko zaczęli uciekać rywalom, którzy zdawali się opadać z sił. Zielono-biali zatrzymali się w tym meczu ostatecznie na liczbie dwunastu trafień, na co rywal odpowiedział dwukrotnie mniejszym dorobkiem.
  • Pojedynek Kiedyś Odpalą z JR Pogórze, był typowym spotkaniem o ,,pietruszkę”. Jeśli doszukiwać się jakiegokolwiek celu na to spotkanie, mieli go Odpaleni. Już w czwartek bowiem zagrają oni baraż o utrzymanie, więc zwycięstwo mogło pomóc im nabrać pewności siebie. I rzeczywiście tak właśnie zdawali się robić w pierwszej połowie, która była wyraźnie na ich korzyść. Byli skuteczniejsi, co odbiło się na wyniku, który wynosił 4:1. W drugiej odsłonie, Pogórze zaczęło gonić wynik. Długo jednak musieli na to czekać. Niemal całą drugą połowę zbliżali się powoli, aż wyrównali najpierw na cztery minuty przed końcem, by później uczynić to samo na półtorej minuty (po ówczesnej stracie gola). Kiedyś Odpalą pragnęli jednak wygrać to spotkanie i sztuka ta im się udała! Będący najlepszy tego dnia przeprowadził jeszcze jedną akcję i wystawił piłkę koledze, który wykorzystał swoją okazję. Seledynowi wygrali 7:6 i z pozytywnym akcentem zakończyli grupę spadkową, lecz czeka ich jeszcze wspomniany mecz barażowy.
  • Pierwsze 25 minut spotkania, należały do Gały Bez Przypału. Chociaż Sopoccy Strażacy trzymali kontakt, wydawali się na tle dobrze grających rywali, na straconej pozycji. Wynik 2:4 jednak niczego nie przesądzał. Duch walki niebieskich nie upadł nawet wtedy, gdy tuż po zmianie stron rywal wyszedł na trzy gole przewagi! Taki stan rzeczy, utrzymywał się na dziesięć minut przed końcem, kiedy to do odrabiania strat rzucili się KM PSP. I jak się okazało, udało im się złapać rywala w samej końcówce, strzelając gola na 8:8, który ostatecznie podzielił punkty między dwie ekipy!
  • W ostatnim meczu, ostatnia drużyna Ekstraklasy, mierzyła się ze zwycięzcami grupy spadkowej. Mecz niby o nic, bo jedni i drudzi byli pewnie swoich pozycji. Grabówek jednak z elitą chciał się pożegnać godnie, zdobywając jakiekolwiek w tym sezonie punkty. Zmotywowane było także ABO, które w rundzie dodatkowej miało póki co komplet zwycięstw i serię tą chcieli dowieźć do końca. Jakie było więc zdziwienie, kiedy to grający dodatkowo bez zmian Grabówek, skutecznie kontrując rywali, wyszedł na kilka bramek przewagi! Pozwoliło im to nieco się ,,zamurować” pod swoją bramką, a ABO mówiąc kolokwialnie, waliło głową w mur. Po 25 minutach mieliśmy sensacyjne 4:1 dla HG, przez co na drugą połowę czekaliśmy z wielkim apetytem. Przez kilkanaście minut wciąż mogło się wydawać, że Grabówek dowiezie zwycięstwo do końca. Bo nawet kiedy seledynowi trafili na 2:4, chwilę później obie ekipy znów dzieliły dwie bramki. Końcówka to prawdziwy szturm bramki czarno-białych, którzy wyraźnie opadali z sił. ABO dzięki temu dość szybko odrobiło trzy bramki straty i na trzy minuty przed końcem, mieliśmy remis! Niestety dla Grabówka, nie udało się wywalczyć chociaż jednego punktu. ABO wbiło przeciwnikom jeszcze dwie szpilki i ostatecznie wygrało 8:6, kompletując zwycięstwa z każdą drużyną w grupie spadkowej!