Safort i Nevada uzupełniają podium Ekstraklasy! Moto-Tech wicemistrzami II ligi!

Ostatnia kolejka grupy mistrzowskiej Ekstraklasy, zapowiadała się iście ciekawie. Na dwa wolne miejsca na podium były chętne aż trzy drużyny, z czego każda niemal do końca walczyła o mistrzostwo, a koniec końców mogła skończyć na czwartej pozycji! Tymi pechowcami okazali się gracze Ejsmonda, którzy tak na prawdę byli najgroźniejszym rywalem Enerpolu na przestrzeni całego sezonu, lecz poprzez nieco gorszą końcówkę i porażkę z Nevadą w poniedziałkowy wieczów, zajęli najgorsze dla sportowców miejsce. Wicemistrzem został Safort, który najpierw wygrał z dobrze grającym Classic’iem, a potem dzieki zwycięstwu Nevady, zakończył sezon tuż za sześciokrotnymi mistrzami Enerpol NL6. W swojej długiej hisotrii spotkań, Companieros IGL. jeszcze nigdy nie przegrali z Wilkami Morskimi i choć w kolejnym spotkaniu z nimi przegrywlai już 1:4, ostatecznie się podnieści i wygrali, a to również oznacza, że Wilki wciąż mogą zagrać w barażu o utrzymanie! To zapewnili sobie natomiast Bad Boys, którzy wykorzystali fakt, że Supa Strikas myślami byli już chyba przy czwartkowym meczu barażowym. Sezon zwycięstwem zakończyli Lemon Lambo, ogrywając zdziesiątkowany Babilon.

• Pierwsza akcja i odrazu gol dla Moto-Techu! Szybko doszło do remisu. Moto-Tech zaczął grać coraz odważniej i przeprowadzał mnóstwo ataków z przodu, co zamieniło się na zdobywane bramki. Odskoczyli na 4:1. Przyszedł też czas na dobrą grę Polski, która postarała się zmniejszyć straty i do przerwy przegrywała tylko 4:5! Po powrocie na boisko Moto-Tech strzelił dwie bramki, na które raz odpowiedziała Polska Gurom. Potem zespół Dominika Czarneckiego pokazał dlaczego znajduje się na 2. miejscu i pokonał rywala wysoko 12:5!
  • Bad Boys musieli zdobyć punkty w starciu z Supa Strikas i liczyć na potknięcie Wilków. Granatowi zaczęli od odrabiania jednej bramki. Doczekali się również swojej szansy w pierwszej połowie i doprowadzili do remisu. Nic już więcej nie wpadło, co zwiastowało jeszcze większe emocje. Drużyny szły łeb w łeb, ale o to jedno jak się okazało bardzo znaczące trafienie lepsi okazali się Bad Boysi! I czekali na wieści z drugiego boiska.
  • Companieros IGL. podejmowali grających z nożem na gardle Wilków Morskich. Historia tych spotkań stoi po stronie Companieros, którzy nie przegrali ze swoim przeciwnikiem jeszcze ani razu. Wilki otworzyły wynik i były bliskie podwyższenia. Companieros po ładnej wymianie doprowadzili do stanu 1:1. Wilki skrzętnie wykorzystywały swoje okazje, dlatego wyszli na prowadzenie nawet 4:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy mimo prób Companieros. Niebiescy w drugiej części zabrali się do odrabiania. Szło im tak dobrze, że strzelili 4 bramki pod rząd i po raz pierwszy wygrywali w tym meczu. Czas mijał,a Wilki nie mogły się obudzić. Końcówka była zacięta, ale to Companieros wyszli na dwie bramki do przodu. Tomasz Bigott i jego drużyna starała się jeszcze coś ugrać. Niestety skończyło się dla nich przegraną 5:6. W środę zagrają jeszcze z Arexem o być albo nie być.
  • Safort by myśleć o wicemistrzostwie, musiał spełnić kilka warunków. Pierwszy – czyli mentalny – musieli pokonać jeszcze przed meczem, zapominając o zaprzepaszczonej szansie na mistrzostwo. Drugim było pokonanie Classic’a. Ostatnim (jeśli dwa pierwsze byłyby spełnione) było liczenie na potknięcie Ejsmonda. Pierwszy punkt można było szybko odhaczyć, gdyż Safort jako pierwszy strzelił gola, choć warto dodać, że była to już dziesiąta minuta spotkania! Classic był tego dnia jednak godnym rywalem. Po kolejnych kilku minutach, seledynowym udało się wyrównać, ale ta radość nie trwała długo. Gola do przerwy strzelił Safort i to ekipa Krzysztofa Duliasza była w lepszej sytuacji, wychodząc na drugą połowę. W niej to Classic szybko przejął inicjatywę, wychodząc po kilku zaciętych chwilach na prowadzenie! Wtedy jednak nastąpił zmasowany atak Safortu. Na przestrzeni dosłownie kilku akcji, z 3:4 udało im się wyjść na 6:3! To był wielki cios dla seledynowych, którzy już się po nim nie podnieśli. Ten wynik oznaczał jedno – Safort już na pewno miał podium, ale nie wiedział jeszcze który jego stopień!
  • Babilon na spotkanie z Lemon Lambo, przyszedł w zupełnie posypanym składzie. Lemon Lambo chcieli ten fakt wykorzystać, wygrywając swój ostatni w tym sezonie mecz. I zapewne właśnie dlatego, Lemonki przejęły inicjatywę w tym meczu natychmiastowo. Ich atakaki były znacznie bardziej zmasowane od tych rywali, co odbiło się na bramkach. Wynik 4:1 dla żółtych do przerwy, był adekwatny do tego co działo się na boisku. Po zmianie stron, obraz gry nieco się wyrównał. Babilon utrzymywał dystans do przeciwników, nie potrafiąc się jednak do nich zbliżyć. To ostatecznie zapewniło Lemon Lambo zwycięstwo, które dało im drugiej miejsce w Drugiej grupie… drugiej ligi!
  • Ten mecz miał zdecydować o tym, czy Ejsmond zdobęcie wicemistrzostwo, czy może ,,rodzina Enerpolu” drugi sezon z rzędu zagarnie całe podium! Już pierwsze minuty pokazały, że Nevada nie zamierza oddać faworytom meczu bez walki, strzelając gola jako pierwsi! Później bardzo dobrze bronili, co było oczywiście przede wszystkim zasługą Wiesława Ferry. Ejsmond wyrównał dopiero strzelając bramkę ,,do szatni”. Po przerwie, pierwszy raz w tym meczu EC wyszedł na prowadzenie. To jednak nie trwało długo. Bomba z wolnego sprawiła, że znów obie ekipy miały na koncie tyle samo goli. Później było już 3:2, a następnie 4:2 dla IXODI. Gwoźniem do trumny okazała się czerwona kartka dla jednego z graczy Ejsmonda i to na sześć minut przed końcem spotkania. W tym czasie biało-niebiescy jeszcze raz trafili do siatki i wygrywając 5:2, przypieczętowali swojw trzecie miejsce na koniec sezonu!