Niesłychane rzeczy działy się podczas rozgrywania 4. kolejki! HG GKS Chylonia i Maestro pokonują KM PSP Gdynia i JR Pogórze. Żółto-czarni kiepsko weszli w nowy sezon i nikt by nie przypuszczał, że po czterech spotkaniach zanotują tylko 3pkt. Potknięcie strażaków w hicie kolejki mogą wykorzystać po świętach Kasztelanki i stać się samodzielnym liderem, tymbardziej że będą mieli więcej sił po przymusowej pauzie. Kamix Bracia pokazali kawał charakteru i po ciężkim boju pokonali Zawsze Można 6:5. FC PO NALEWCE byli blisko pokrzyżowania planów Turbinek, ale Turbinki sprostały zadaniu i wywalczyły cenny komplet punktów! Padł pierwszy remis na wiosnę, a doszło do tego w bardzo atrakcyjnym dla oka meczu Supa Drinkas 4-4 Beer Fans!
JR Pogórze – Maestro 3:7
- Nowy tydzień, rozpoczął się od niemałej niespodzianki. Wydawało się, że początkowe problemy JR, wynikały bardziej z ciężkiego terminarza. Jak się jednak okazało, problem aktualnych mistrzów jest znacznie bardziej złożony.
- Choć mecz z Maestro stał na wyrównanym poziomie, granatowi mieli asa w rękawie – Serhiieja Shkurina, który czterokrotnie trafiał do bramki, pięciokrotnych mistrzów ligi!
- Żółto-czarni tuż po spotkaniu tłumaczyli, że przed sezonem stracili kilku kluczowych zawodników i już na tak wczesnym etapie, przestają wierzyć w obronę tytułu!
- To już trzecia porażka, w dopiero czwartym meczu Pogórza w tym sezonie. Maestro natomiast, po laniu w pierwszym meczu aż 0:15, teraz jest na zwycięskiej ścieżce, mają 6 ,,oczek” po trzech spotkaniach!
Bękarty – Dellner 6:4
- Spokojnie można powiedzieć, że był to jeden z najlepiej rozegranych meczów Dellnera w naszej lidze! Bękarci nie mieli łatwiej przeprawy z biało-błękitnymi!
- To właśnie niebiescy musieli dwukrotnie gonić w pierwszej połowie, która ostatecznie zakończyła się remisem.
- Po zmianie stron, Dellner wciąż grał bardzo ambitnie, a punkty były na prawdę blisko. Bękartów uratowały jednak dwa podyktowane karne, które przechyliły szalę na ich korzyść.
- Choć Dellner wciąż pozostaje bez punktów, trzeba jasno powiedzieć, że ten zespół rośnie. Poza meczem, w który wysoko ulegli Kasztelankom (jak zresztą każda ekipa), a aż dwóch było bardzo blisko powiększenia dorobku, który jesteśmy pewni, w końcu i tak przyjdzie.
HG GKS Chylonia – KM PSP Gdynia 7:3
- Tak bezsilnych Strażaków, nie widzieliśmy od bardzo dawna! Chylonia natomiast, rozegrała jedne z najlepszych zawodów w swoim wykonaniu.
- Mecz stał mimo wszystko, na bardzo wyrównanym poziomie. Różnica polegała na tym, że tego dnia, wyjątkową nieskutecznością wykazywała się ofensywa KM PSP, w czym duży udział miał golkiper Chyloni – Olgierd Hewelt.
- Mecz rozstrzygnął się na dobrą sprawę w ostatnich kilkunastu minutach meczu, kiedy to cztery bramki skompletował Kacper Galas.
- Chylonia pnie się więc w górę tabeli, a Strażacy pierwszy raz w sezonie tracą punkty!
Turbinki.com.pl — FC PO NALEWCE 5:4
- FC PO NALEWCE zaczęli od prowadzenia , ale Turbinki wyrównały stan rywalizacji
- Potem taka sama sytuacja tylko, że na odwrót najpierw Turbinki trafiają, a beniaminek odpowiada
- Niebiescy podkręcili tempo wychodząc na 4:2 i właśnie takim wynikiem zakończyła się pierwsza część
- po zmianie stron FC PO NALEWCE gonili rywala i prawie urwaliby punkty wicemistrzom jesieni
- lecz doświadczone Turbinki zdołały być o jeden krok do przodu, przez co wygrały 5:4
Zawsze Można — Kamix Bracia 5:6
- Zawsze Można w mocnym składzie zebrali się na starcie z Kamix Braćmi
- Fioletowi trafili gola otwierającego wynik spotkania i próbowali utrzymywać jednobramkową przewagę
- zadziorni Bracia nie dawali za wygraną i przy 2:2 obie drużyny zeszły na chwilę przerwy
- Bramka za bramkę i ciągła wymiana ciosów spowodowały że do końca nie były znane losy tego hitu
- Gol na wagę zwycięstwa padł w ostatniej minucie dla Braci, którzy umacniają się w czołówce ligowej stawki
Supa Drinkas — Beer Fans Gdynia 4:4
- Beer Fans przekazali sygnał ostrzegawczy, kiedy piłka po ich strzale odbiła się od poprzeczki
- Supa Drinkas dosyć szybko przejęli inicjatywę i trafili też gola
- długie utrzymywanie się przy piłce i przesuwanie w stronę bramki Beer Fans przyniosło efekty w postaci drugiej bramki
- Piwosze diametralnie się obudzili, najpierw szybka reakcja i zrobiło się 1:2, a jeszcze przed przerwą wyrównali
- Beer Fans złapali wiatr w żagle i już tak naprawdę trzymali pełą pulę w garści
- niestety na sam koniec doliczonego czasu gry piłka niefortunnie wturlała się do ich bramki i ekipy podzieliły się punktami, jak się okazało był to pierwszy remis na wiosnę!
SUPERLIGA
| Pozycja | Klub | M | Z | R | P | Gz | Gs | bilans | Pkt |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kasztelanki | 5 | 5 | 0 | 0 | 67 | 14 | 53 | 15 |
| 2 | KM PSP Gdynia | 6 | 5 | 0 | 1 | 50 | 24 | 26 | 15 |
| 3 | Turbinki.com.pl | 6 | 5 | 0 | 1 | 51 | 29 | 22 | 15 |
| 4 | Kamix Bracia | 5 | 4 | 0 | 1 | 44 | 23 | 21 | 12 |
| 5 | Supa Drinkas | 6 | 3 | 1 | 2 | 45 | 32 | 13 | 10 |
| 6 | HG GKS Chylonia | 5 | 2 | 1 | 2 | 27 | 25 | 2 | 7 |
| 7 | PKP Intercity S.A. | 5 | 2 | 1 | 2 | 34 | 37 | -3 | 7 |
| 8 | JR Pogórze | 6 | 2 | 1 | 3 | 33 | 36 | -3 | 7 |
| 9 | GIBAS SQUAD | 5 | 2 | 1 | 2 | 30 | 38 | -8 | 7 |
| 10 | Maestro | 5 | 2 | 1 | 2 | 15 | 27 | -12 | 7 |
| 11 | Wilki Morskie | 5 | 2 | 0 | 3 | 33 | 29 | 4 | 6 |
| 12 | Zawsze Można | 5 | 2 | 0 | 3 | 22 | 26 | -4 | 6 |
| 13 | Bękarty | 4 | 2 | 0 | 2 | 19 | 27 | -8 | 6 |
| 14 | Beer Fans Gdynia | 6 | 1 | 1 | 4 | 25 | 42 | -17 | 4 |
| 15 | FC PO NALEWCE | 6 | 1 | 1 | 4 | 19 | 38 | -19 | 4 |
| 16 | Sporting Gdynia | 4 | 1 | 0 | 3 | 16 | 24 | -8 | 3 |
| 17 | Dellner | 6 | 0 | 0 | 6 | 13 | 72 | -59 | 0 |
















