Grabówek rozmontowany! Aż trzy zwycięstwa jednym golem!

Wygrana różnicą jednej bramki to coś, co chce się oglądać jak najczęściej. A we wtorkowy wieczór, mieliśmy prawdziwy wysyp takich spotkań! Z czterech rozegranych meczów, w aż trzech zawody kończyły się zwycięstwem jednobramkowym. Najbardziej wyrównanie, było jednak w starciu KAMIX Bracia – Sokółka. Niekiedy wynik 2:1 na naszych boiskach widniejsze już po dwóch minutach gry, a tutaj padł taki po pięćdziesięciu! Zwyciężyli ci pierwsi, jednocześnie… wyrównując już swój dorobek punktowy z Wiosny 2022. Aż dwa mecze kończyły się rezultatem 4:3. Wygrywały tak zarówno Media Markt, jak i Wilki Morskie, pokonując kolejno SPS Limonkę i Damen Gdynia. Przykro się patrzy na to, jak jedna z drużyn traci dwadzieścia goli w meczu. A jeszcze bardziej boli to wtedy, gdy jest to jednak z najbardziej doświadczonych ekip w stawce. Niestety dla Grabówka, mecz w którym lekko mówiąc, nie stawili się najsilniejszym składem, przypadł na pojedynek z KM PSP. Strażacy pokazali im lekcje futbolu, wygrywając aż 20:0!

• Zaczęliśmy od starcia dwóch drużyn, które po dwóch kolejkach nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa. Bracia mieli znacznie liczniejszą ławkę rezerwowych, od mającej spore problemy kadrowe Sokółki i w tym wietrzyli największą szansę. Ale to właśnie drużyna z Chwarzna miała lepsze pierwsze minuty, zwieńczone golem na 1:0. Jak się okazało… to było w pierwszej połowie na tyle! Po zmianie stron, zryw do ataku dał golem z rzutu wolnego Adrian Szewczyk i mieliśmy remis. Sokółka wyraźnie opadała z sił, przez co gra co raz częściej przenosiła się pod jej pole karne. Właśnie to przyniosło gola na 2:1 dla Braci, który okazał się golem zwycięskim!
  • Prawdziwą demolkę, mieliśmy w starciu KM PSP z HG Grabówkiem, który przypomnijmy, gra pierwszy sezon bez Krzysztofa Klukowskiego. Jednak nawet i popularny ,,Klusek” nie wystarczyłby, na tak grających Strażaków. HG dzielnie stawali opór do szóstej minuty meczu, ale jak już poszło, to seryjnie. KM PSP nie mieli litości, już do przerwy prowadząc aż 10:0. Po zmianie stron, czerwoni dołożyli kolejną ,,dychę” znów nie tracąc przy tym goli. Skończyło się więc jakże jednostronnym 20:0.
  • Zarówno Limonka, jak i Media Markt miały przed tą kolejką po trzy punkty, choć ci drudzy mieli na koncie jeden mecz rozegrany więcej. Pierwsza połowa, była prawdziwym festiwalem niewykorzystanych szans dla Limonki. Obijali oni słupki i poprzeczki, a dodatkowo świetnie bronił Filip Ziemann. Do tego, jego koledzy udanie kontrowali i na przerwę schodzi przy korzystnym dla siebie 3:1. Po zmianie stron, SPS gonił wynik, ale ostatecznie do podziału punktów zabrakło jednego trafienia i to Elektronicy wygrywając ten mecz 4:3!
  • Takim samym wynikiem, zakończyło się starcie debiutujących w tym sezonie – Damen Gdynia – z beniaminkiem, jakim są Wilki Morskie. Pierwsza połowa, była bardzo wyrównanym starcie, w którym obie ekipy dwukrotnie trafiły do siatki rywali. Po zmianie stron, kluczowym był moment, w którym zawodnik Damen otrzymał czerwoni kartonik, a jego zespół musiał radzić sobie w osłabieniu przez pięć minut. Jak się okazało, ten okres był kluczowy dla całego meczu, który Wilki wygrały minimalnie 4:3. To jednak gracz Damen – Aleksander Nowicki – był najjaśniejszą postacią tego meczu, zgarniając tytuł zawodnika meczu!