NeoPunkt z jednym z najwyższych wyników w historii! Polska Gurom w gr. mistrzowskiej III ligi

To co zrobił NeoPunkt Wejherowo, z pewnością na długo będzie zapamiętane. Wygrana aż 36:2, jest najwyższa w tym sezonie, ale też również jedną z najwyższych w całej historii naszej ligi! Dodatkowo, aż 22 bramki padły łupem Mateusza Białka, dzięki czemu na 99% Król Strzelców II ligi jest już znany. Drugi mecz tej ligi, był nieco bardzo wyrónany. W starciu pomiędzy Sokółka a Vitavą, prowadzący zmieniał się kilkukrotnie. Zwycięska bramka padła jednak łupem ekipy z Witomina, która wciąż ma szansę na miejsca premiowane. Grę w grupie mistrzowskiej III ligi zapewniła sobie Polska Gurom, głównie dzięki bardzo dobrej pierwszej połowie, której uciekła drużynie PROMOTION na cztery bramki, co jak się okazało, wystarczyło na dowiezienie wyniku.

• Mecz drużyn ze środka stawki, które wciąż mają jednak szanse na miejsca premiowane awansem. Pierwsza połowa pojedynku Vitavy z Sokółką, była bardzo wyrównana. Obie ekipy atakowały niemal po równo, lecz dobrze spisywali się obaj bramkarza, przez co w 25 minut padły tylko trzy bramki. Vitava ostatecznie była tą ekipą, która strzeliła o jednego gola więcej i na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Po zmianie stron, Sokółka bardzo szybko wyrównała. Nie minęło wiele czasu i biało-błękitni w końcu wyszli w tym meczu na prowadzenie! Wynik w tym meczu, zmieniał się jednak jak w kalejdoskopie. Najpierw Sokółka kolejny raz wyszła na prowadzenie, by po kilku minutach, rywale znowu wyrównali i mieliśmy 4:4. Jak się okazało, finalny cios zadała Vitava! Niezastąpiony dla tej ekipy Bartosz Bemben przeprowadził solową akcję, dzięki której skompletował hat-trick’a. Jego drużynie dało to bardzo cenne trzy punkty.
  • Polska Gurom grali o zapewnienie sobie grupy mistrzowskiej! I chyba właśnie ten fakt, napędzał tą drużynę do ataków, które szybko pozwoliły uciec rywalom na kilka bramek. Dodatkowo, w wysokiej formie był golkiper czerwonych, który to przed przerwą utrzymywał czyste konto. Jego kolegom udało się natomiast czterokrotnie trafić do bramki, co dawało Polsce Gurom wynik 4:0 do przerwy. Druga połowa było nieco bardziej wyrównana, ponieważ tutaj jedni i drudzy po dwa razy pokonywali każdego z bramkarzy. Młoda drużyna zdobywa więc ważne zwycięstwo, które na dobre wprowadza ich do pierwszej ,,szóstki”!
  • Na zakończenie prawdziwa demolka! Zawodnicy Awarii myślami byli już chyba na klubowych parkietch, ponieważ NeoPunkt już w pierwszej połowie sprawił, że mecz został ,,zamknięty”. Aż 15:1 w 25 minut, a to był dopiero początek… Po przerwie, ekipa z Wejherowa dołożyła 22 (!) kolejne bramki, na co rywale odpowiedzieli jednym trafieniem. Ten wynik, jest jednym z najwyższych w całej historii ligi.