PKP już w pierwszej lidze, SKM Gdynia krok od niej!

To jak bardzo zmienna i nieprzewidywalna jest NL6, pokazuje nam drużyna PKP Intercity. Poprzedni sezon zakończyła bowiem dopiero na 6. miejscu i to w dodatku w III lidze, by teraz zapewnić sobie awans do pierwszej, będąc jednocześnie liderem II ligi!

• Awans ekipa PKP zapewniła sobie w starciu z Tanimi Blachami. Mecz z przebiegu był bardzo wyrównany, a i pomarańczowi równie dobrze mogli w nim wyrwać 3 punkty. Zielono-biali byli tu jednak bardzo skuteczni przede wszystkim w ataku, co zapewniło im zwycięstwo 8:6. Po tym meczu, PKP ma 6 punktów przewagi nad Bękartami oraz Tanimi Blachami. Jako że obie te ekipy już ich nie przegonią a dodatkowo do I ligi wchodzą 3 drużyny, jedna z nich właśnie została poznana!
  • Na dobrej drodze do awansu jest również SKM-ka, która rozbiła wręcz Bękartów. Wynik 3:1 do przerwy na ich korzyść jeszcze nic nie mówił, ale kluczowy okazał się początek drugiej połowy, w której Kolejarzy szybko powiększyli przewagę. Bękarci robili co mogli do ostatnich minut, lecz w tym meczu do rywali nie było po prostu ,,podjazdu” i ci zgarnęli bardzo pewne 3 punkty.
  • Pierwsze (!) zwycięstwo w tym sezonie zanotował Arex! Starcie z Limonka przez całe 50 minut oscylowało w graniach remisu, który były już trzecim dla Arex’u w tym sezonie. Czerwoni w przeciwieństwie do poprzednich spotkań w końcu zachowali zimną krew i dobre zawody rozegrali przede wszystkim w końcówce, w której najpierw strzelili gola na 4:3, a potem obronili się przed naporem Limonki, która po tej porażce, może mieć problem nawet z ,,wicemistrzostwem” grupy B II ligi.
  • Prawdziwą golleadę urządzili sobie zawodnicy Sportingu II Orłowo. Borykające się z dużymi brakami kadrowymi Awarii, ekipa z Orłowa strzeliła aż 19 bramek, z czego okrągłe 10 strzelił Radek Gzela!
  • Na pierwsze miejsce grupy pocieszenia I ligi wskoczyli My Na Sianie, którzy po bardzo ciekawym meczu ograli Orange Team, które tym samym spadło na II pozycję w tabeli.
  • W ostatnim meczu dnia padł natomiast remis! Bardzo taktyczne zawody zaprezentowały nam Tawerna Obłuże oraz Wilki Morskie, które nagle przebudziły się w sezonie dodatkowym. Obecnie te ekipy dzieli ledwie punkt, więc walka o 3 miejsce na podium będzie jeszcze ciekawa, choć jedni i drudzy mają nawet szanse na wygranie całej grupy!