Szalony mecz Media Marktu z HTM Klimą pro! Sporting ogrywa Wilki!

Aż do piątku trzeba było czekać na hity kolejki, które oczywiście piłkarsko nie zawiodły! Stawka była wysoka, bo wygrany mógł znacznie przybliżyć się do miejsca na podium, a przegrany oddalić od tej strefy! Zaczęliśmy I meczem hitowym już o 18.30 przy pięknej słonecznej pogodzie. Na przeciw siebie stanęły Wilki Morskie i Sporting, który bez większych problemów pokonał lidera! HTM Klima pro w drugim hicie zagrała z Media Markt. Wygrywała do przerwy, ale musiała uznać wyższość rywala, w której szeregach tego wieczoru wystąpił niezawodny Mateusz Białk i to dzięki niemu elektronicy dopisują cenne 3pkt.! Grali także Kamix Bracia z gdyńskimi strażakami i do przerwy wcale nie odstawali od aktualnego lidera I ligi, ale drugą połowę KM PSP zagrali jak należy i wygrali 4:1!

• Wilki Morskie podchodziły do spotkania ze Sportingiem z 3-punktową przewagą w tabeli! To akurat jak się okazało nie miało dużego znaczenia dla różowych, którzy od początku odważnie atakowali na bramkę przeciwnika. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym wbili gola na 1:0, ale szybko zrobiło się już nawet 3:0! Wilki próbowały coś zdziałać i trafili gola, ale po bardzo dużym błędzie defensywy Sportingu. Do przerwy to jednak różowi byli na dobrej drodze i wygrywali 4:1. Po zmianie stron Sporting starał się kontrolować wynik i nie dawać za bardzo pograć Wilkom. Ten plan bardzo dobrze się spełniał i Sporting dzięki zwycięstwu 6:2 nad rywalem zrównuje się punktami w tabeli mając ich 22! Na duże brawa zasługuje bramkarz Bartłomiej Drespa, który ratował nie raz swój zespół i blokował strzały Wilków.
  • HTM Klima pro jak i Media Markt miały po 17 pkt., więc wiadomo było że będzie się działo! Żółci wyszli bardzo zmotywowani i to oni zaczęli strzelanie! W pewnym momencie odskoczyli nawet na 3:0, po dwóch pięknych strzałach zza pola karnego! Z czasem do głosu zaczął dochodzić Media Markt i schodząc na przerwę przegrywali już tylko 3:4. W drugiej połowie na swoje barki grę wziął Mateusz Białk wyprowadzając Media Markt na prowadzenie i to jeszcze dwubramkowe 8:6! Gorąco zrobiło się w końcówce bo do remisu doprowadziła Klima, ale ostatnie słowo należało jednak do czerwono-białych, za sprawą bramki na 9:8 z rzutu wolnego autorstwa Mateusza Białka, który zdobył aż 7 goli!
  • KM PSP Gdynia grali z Kamix Braćmi! Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele bramek, wręcz przeciwnie. Wpadła tylko jedna, którą strzelili strażacy. Widać było, że drużyny bardzo dobrze się bronią. Po zmianie stron lider I ligi podkręcił tempo, ale strasznie późno, więc 1:0 długo się utrzymywało i Bracia mieli szansę na zmianę wyniku. Jednak, gdy zrobiło się już 3:0 raczej nie mogli za dużo wskórać. W doliczonym czasie stać ich było na honorowe trafienie, przegrywając nie do zera, a 1:4.