Damen się przełamuje! Biomar wracają na podium!

To był dzień, który przede wszystkim namieszał w czubie tabeli 1.ligi! Po dwóch porażkach z rzędu przełamał się AREX, który nie dał żadnych szans Rebelsom i awansował – choć raczej wrócił – na drugie miejsce w ligowej tabeli. Tuż za nimi, z tą samą liczbą punktów są OZE Biomar, pokonując Bad Boys. Za ciosem poszła Sokółka, która ogrywając Bękartów, odniosła drugie zwycięstwo z kolei i na dobre pożegnała się z kompletnym dołem tabeli. Po fatalnej serii, w końcu wygrywa Damen Gdynia, dzięki czemu stawka 2.ligi grupy ,,B” zaczyna nam się robić ciasna!

• A zaczęliśmy właśnie od starcia drugiej ligi, w który Damen podejmował Studio Prime JBG. A Damen przechodził bardzo duży kryzys. Wszak po dobrym początku sezonu, mecz z JBG rozpoczynał po siedmiu kolejnych porażkach z rzędu. Spotkanie od początku było wyrównane, bez wyraźnego wskazania na którą z ekip. Szliśmy gol za gol, co zresztą skończyło się wynikiem 2:2 po 25 minutach. Po zmianie stron, obraz gry znaczącą się nie zmienił. Jedni i drudzy nie chcieli się odkrywać, przez co nie widzieliśmy dużo goli. Tym jednak razem, o jednego gola lepszy okazali się niebiescy, którzy przerwali tym samym swoją złą serię, w końcu odnosząc zwycięstwo!
  • Starcie Bękartów z Sokółką, mogło wykaraskać jedną z tych ekip z dolnych rejonów tabeli. Jako pierwsi gola strzelili Bękarci, będąc przy tym blisko strzelenia kolejnych. Jednak plan na mecz, popsuły im trzy nienajlepsze interwencje ich golkipera, przez co bardzo szybko zrobiło nam się 1:3. To wyraźnie podcięło niebieskim skrzydła, którzy kilka chwil później stracili kolejnego gola. Dopiero tuż przed przerwą, Bękarty strzeliły swojego drugiego gola w meczu. Po zmianie stron, Sokółka podwyższyła przewagę. I choć rywale się starali, zespół z Chwarzna umiejętnie bronił prowadzenie, które jeszcze udało się podwyższyć. Z tego względu, to właśnie biało-błękitni osiągają swój cel, zgarniając komplet punktów drugi raz z rzędu.
  • Po świetnej serii od początku sezonu, AREX do meczu z Rebelsami przystępował po dwóch porażkach z kolei, przez co miał wielką ochotę na przełamanie tej passy. I pierwsza połowa wyraźnie pokazywała, że tak właśnie się stanie. Od początku przejęli oni inicjatywę w meczu, co zaowocowało prowadzeniem 5:1 już przed przerwą. W drugich 25 minutach zagrali jeszcze lepiej, aplikując rywalom osiem goli, nie tracąc przy tym ani jednego.
  • OZE Biomar delikatnie obniżyli ostatnio loty względem początku sezonu. Wciąż jednak biją się o najwyższe cele. Dzięki zwycięstwu nad Bad Boys, mogli oni wrócić nawet na trzecie miejsce w tabeli. Mecz rozpoczął się od gola dla czarnych, lecz ,,Niegrzeczni Chłopcy” szybko odpowiedzieli. Później jednak mieliśmy prawdziwy popis Tomasza Plichty między słupkami! M.in. obroniony rzut karny, oraz inne fenomenalne interwencje. Nie zawiedli również jego koledzy z ofensywy, którzy zanotowali trzy kolejne trafienia. Bad Boys zmniejszyli stratę tuż przed przerwą, a dwie bramki różnicy, nie zamykały nam jeszcze meczu. Biomar jednak umiejętnie kontrolowali wynik w drugiej połowie, nie pozwalając przeciwnikom zbliżyć się na niebezpieczną odległość. Dowieźli wygraną do końca, wracając tym samym na podium 1.ligi.