KM PSP na remis z PKP Intercity! Enerpol II przełamuje barierę 100 bramek!

W środowy wieczór Enerpol II jako pierwsza drużyna w II lidze przekroczyła 100 strzelonych goli, dokonując tego w meczu HTM Klimą pro po przekonującym zwycięstwie 13:4! FC Babilon United po raz drugi w sezonie pokonał MMR Group i wyprzedził dzięki temu Damen! Najciekawiej było w I lidze, gdzie doszło do wysokiego podziału punktów. Lider KM PSP Gdynia zremisował z PKP Intercity 8:8 i był to pierwszy remis strażaków na wiosnę!

• W rundzie zasadniczej Enerpol II przegrał z HTM Klimą i na pewno był rządny rewanżu. Początek spotkania dla ekipy Krzysztofa Duliasza układał się znakomicie, bo po zaledwie kilku minutach było już 2:0! Klima czekała na swoich najlepszych zawodników, którzy dopiero dojeżdżali na mecz, lecz nawet wtedy dużo więcej nie zyskali. Przy 3:0 Klima trafiła po raz pierwszy. Enerpol grał swoje i tylko powiększał swój dorobek, zatrzymując się do przerwy na sześciu golach, tracąc jedynie dwa. W drugiej części ekipa HTM nie była w stanie dorównać rywalowi, który jeszcze bardziej dokręcił śrubę! Mecz zakończył się wynikiem 13:4 dla rezerw Enerpolu, które jak wszystko dobrze pójdzie wygrają II ligę, patrząc na ich grę i na fakt że do końca zostało kilka kolejek!
  • W I lidze prowadzące KM PSP Gdynia zagrało z beniaminkiem PKP. Kolejarze ruszyli na przeciwnika i pachniało niespodzianką, kiedy było 3:0! Żółto-czarni skrupulatnie odrabiali, w pewnym momencie doprowadzając do remisu 4:4! PKP udało się trafić dwa razy jeszcze przed przerwą i to oni byli na zwycięskiej ścieżce do pokonania lidera. W drugą połowę lepiej weszli strażacy i po dwóch trafieniach ponownie padło wyrównanie. Obie ekipy szły łeb w łeb i podzieliły się punktami, po wysokim remisie 8:8!
  • MMR Group – zamykający tabelę II ligi już na początku rundy finałowej zmierzył się ponownie z przedostatnim w tabeli Babilonem! Zespół Marka Cecota przez 25 minut zagrał na zero z tyłu, a w przodzie 4 razy wbijał piłkę do siatki czarnych, przez co schodząc na przerwę prowadził 4:0! Po zmianie stron Babilon powtórzył strzelecki dorobek z I połowy, ale w defensywie skapitulował dwukrotnie. MMR mogło trochę zniwelować straty, ale bramkarz Babilonu kilka razy wyczuł intencje przeciwników i na więcej goli nie pozwolił. Do zwycięstwa poprowadził Babilon Damian Bojar – autor 6 bramek!