Pierwsze mecze po podziale tabeli w II lidze! HG Grabówek zdobywa 3pkt. przeciwko Awarii!

Przyszła pora na decydującą fazę w II lidze! Dla drużyn walczących w grupie mistrzowskiej każda strata punktów zmniejsza szansę na awans ligę wyżej! Wcale nie gorsze chcą być ekipy w gr. B, które mimo że grają już o przysłowiową pietruszkę, chcą pokazać się z dobrej strony i zając najwyższą lokatę! W I lidze ciekawe spotkania Grabówka z Awarią, które zakończyło się powodzeniem dla Grabówka, mimo że przegrywali 2:5! W meczu młodych drużyn lepsza od AP UKS Mostów okazała się Polska Gurom, która wyprzedziła rywala i uciekła na 9. miejsce. Maestro wygrało z BCT i ma już tyle samo punktów, a KS Vitava przegrała z Wilkami Morskimi po raz drugi w tym sezonie!

• Maestro i BCT były bliskie gry w grupie mistrzowskiej, ale w ostatniej kolejce potknęły się i grają w grupie B. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wygraną BCT. Maestro chcąc się zrewanżować zdobyło gola jako pierwsze! BCT nie odstawało rywalowi na krok i do przerwy przegrywało, choć nieznacznie 2:3. W drugiej części Maestro częściej wykorzystywało swoje sytuacje i zwyciężyło 7:5, zrównując się w tabeli z rywalem!
  • Awaria chcąc szybko zmazać plamę po porażce z Jogą szybko zabrała się za strzelanie w kolejnym starciu! Po 3 minutach było już 2:0, a Grabówek wyglądał na bardzo zaskoczonych. Awaria bardzo dobrze wyglądała i choć straciła gola to i tak prowadziła dwiema bramkami 3:1! W drugiej połowie starali się utrzymywać wynik i miała trzy bramki zapasu. W Grabówku nastąpiła znacząca przemiana i z 2:5 potrafili obrócić wynik na swoją korzyść! Awaria przegrała drugi mecz z rzędu, tym razem 5:6, a ich katem okazał się Paweł Reda – zawodnik HG! Grabówek od 8 spotkań nie dał się pokonać i aktualnie wskoczył na 4. miejsce!
  • AP UKS Mosty nie są już drużyną z poprzedniego sezonu, kiedy to zdobyli wicemistrza I ligi! Jest to spowodowane dużym przemeblowaniem kadrowym. Przed meczem z Polską Gurom mieli 2 pkt. więcej od przeciwników. Pierwszą odsłonę wygrały Mosty 3:1, ale to w głównej mierze dobra postawa między słupkami Dawida Gronczewskiego, który wiele razy ratował swój zespół. W drugiej połowie Mosty chciały podwyższyć, ale wiele razy nadziewały się na kontry, które wykorzystywali czerwoni i to oni jak się okazało wygrali bardzo ważny dla układu tabeli mecz 6:4, przeskakując AP UKS!
  • Grupę mistrzowską II ligi zainaugurowały Wilki Morskie i KS Vitava, chcąca wziąć odwet za porażkę z początku sezonu! Wilki Morskie zdetronizowały Vitavę i w pierwszej połowie byli bezlitośni. 4:0 mówi samo za siebie, na domiar złego pomarańczowi popełniali sporo błędów. Vitava chciała coś pozmieniać w drugiej połowie i liczyła na poprawę gry. Wyglądali ciut lepiej, ale tylko na tyle, żeby wpadła jedna bramka, bo na więcej Wilki nie pozwoliły. Druga połowa zakończyła się remisem 1:1, a w całym meczu 5:1 dla Wilków, którzy coraz odważniej patrzą w awans!