Enerpol Gdynia mistrzem po raz czwarty!!!

W taki obrót spraw, nie wierzył chyba nawet sam Enerpol! Po wysokim zwycięstwie z Atmosferą, drużyna Jerzego Kani rozeszła się do domów, wychodząc z założenia, że Chylonia ogra Classic i pozostanie w grze o mistrzostwo. 7-krotni mistrzowie, mają jednak w tym sezonie patent na DT City, gdyż udało im się ich ograć już drugi raz. Taki wynik sprawił, że Enerpol już teraz zapewnił sobie czwarty tytuł i dwie następne kolejki, będą już tylko ,,trasą objazdową” nowego-starego mistrza! Trwa natomiast walka o wicemistrzostwo NL6. Nevada oraz Chylonia mają tyle samo punktów, a na dokładkę, drużyny te zmierzą się ze sobą już w najbliższy poniedziałek! Szansę na podium ma jeszcze Classic, lecz tutaj wszystko musiałoby się ułożyć pod ekipę Jarka Gołdyna.

• Pierwsze mecz pomiędzy Tanimi Blachami a Jogą Bonito, był pojedynkiem ,,szóstek”, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jednym i drugim bowiem, brakowało w tym meczu zmian! Po kilku pierwszych minutach, pomarańczowi prowadzili już 2:0 i pojawiła się iskierka nadziei, na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Od tego jednak momentu, do końca pierwszej połowy, to JB była lepsza o dwie bramki, przez co na przerwę, schodziliśmy przy remisie 4:4. Drugie 25 minut, było próbą kondycyjną dla obu ekip. Lepiej przygotowana była jednak drużyna kilkukrotnych mistrzów NL6, którzy wyrwali ważne trzy punkty, które wciąż utrzymują ich w grze o awans do Ekstraklasy!
  • IXODI Nevada do meczu z JR-em, podeszła bez nawet jednej zmiany! Rozkładanie sił, było wyraźnie widoczne od początku spotkania, w którym to JR stwarzał sobie więcej szans do strzelenia gola. Mimo tego, do przerwy to Nevada prowadziło aż 4:0, choć przebieg pojedynku, w ogóle na to nie wskazywał! Po zmianie stron, znowu atakowało Pogórze, a bramki strzelał rywal. Zasługa w tym między innymi golkipera IXODI, który według kibiców i zawodników, nie wpuściłby bramki, nawet jakbyśmy mieli grać do nocy! Podopieczni Krzysztofa Duliasza wygrali ostateczie 7:0 i wciąż są w grze o wicemistrzostwo NL6.
  • A Enerpol swoje! Już pierwsze minuty tego meczu pokazały, że Atmosfera nie będzie miała łatwych 50 minut. Enerpol po kilku udanych akcjach, wyszedł na kilkubramkowe prowadzenie. Beniaminek potrafił się odgryźć mistrzom, lecz tylko 2-krotnie i to podopieczni Jerzego Kani prowadzili do przerwy aż 10:2! Po zmianie stron, nie mogło być innego scenariusza. Niebiescy bawili się z przeciwnikiem, również i tą część spotkania wygrywając różnicą ośmiu goli, ostatecznie ogrywając przeciwników 19:3. Jak się okazało pół godziny później, dla Enerpolu było to zwycięstwo, na wagę czwartego mistrzostwa!
  • W Chyloni wciąż tliła się iskra nadziei, na zdobycia upragnionego tytułu. By jednak poddtrzymać szansę, trzeba było przede wszystkim wygrać z Classic’iem, który już raz pokonał granatowych w tym sezonie. Po kilkunastu minutach było 2:2 i stało się jasne, że i tym razem 7-krotni mistrzowie, nie oddadzą punktów bez walki. Tym bardziej, że końcówka pierwszej połowy należała właśnie do nich! Trzy bramki przed przerwą sprawiły, że DT znalazło się w niezłych tarapatach. I choć ekipa Ireneusza Ciecierskiego robiła wszystko by odrobić straty, Classic utrzymał prowadzenie z przed przerwy i tym samym, zabił w Chyloni szansę na dogonienie Enerpolu!