Enerpol pokonuje Chylonie DT City po fenomenalnym meczu!!!

Czy właśnie wczoraj rozstrzygnęła się sprawa mistrzowskiego tytułu 25 sezonu Nadmorskiej Ligi Szóstek? Enerpol po znakomitym meczu ograł Chylonię DT City i ma już przewagę 6 punktów zarówno nad nimi, jak i IXODI Nevadą. Oczywiście póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć, ale czwarty tytuł mistrzowski, jest na wyciągnięcie ręki, a mamy dopiero półmetek rozgrywek! W innym pojedynku wielokrotnych mistrzów naszej ligi, Classic ograł JR, który to wciąż nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa! Po pogromie nad Orłowem, Chylonię dopadła wspomniana wcześniej Nevada. W I lidze pnie się w górę Grabówek, choć stracił on swojego lidera – Krzysia Klukowskiego.

• Na przeciw siebie stanęły zdziesiątkowane ekipy Tanich Blach i HG Grabówka. Na domiar złego dla tych drugich, w pierwszych minutach po niefortunnym zderzeniu łuk brwiowy rozciął sobie lider tej ekipy – Krzysztof Klukowski. Pomarańczowi chcieli nieco skorzystać z tragedii przeciwników, co widać było po ich ruszeniu na bramkę. W niej jednak znakomicie tego dnia spisywał się Robert Braszka, puszczający jedynie dwie bramki przed przerwą, przy znacznie większej liczbie strzałów. Dzięki temu, to Hewi Goal schodzili na przerwę prowadząc. Po zmianie stron, wynik wciąż nie był pewny. Wtedy jednak Tanie Blachy& Dos Amigos popełnili dwa fatalne błędy w obronie, które na bramki zamienił Grabówek. Niebiesko biali prowadzenia tego już nie oddali, dzięki czemu wskakują na drugie miejsce w ligowej tabeli!
  • Mecz na szczycie Ekstraklasy nie zawiódł! Z początku jednak, zawodnicy DT City mogli nieco wystraszyć się rywali. W składzie Enerpolu bowiem, mieliśmy chociażby tak jakich zawodników jak Rafał Murawski, Łukasz Kowalski, czy ,,wypożyczony” z Turcji Michał Nalepa! Pierwsze kilkanaście minut wyraźnie dla 3-krotnych mistrzów NL6, którzy wypracowali sobie spokojną przewagę. Chylonia strzeliła swoją pierwszą bramkę tuż przed przerwą, ale wynik 1:4 na korzyść rywali, raczej nie dawał szans na ciekawą drugą połowę. A ta zaczęła się od trafienia na 5:1 dla biało-błękitnych! Granatowi po chwili odpowiedzieli, ale Enerpol jeszcze szybciej wrócił do 4-bramkowego prowadzenia. Wtedy jednak, wszyscy ci co postanowili pojawić się na tym meczu lub oglądali go na naszej Facebook’owej transmisji, doświadczyli czegoś niespodziewanego. Chylonia zaczęła atakować jak natchniona, przez co po kilku minutach, mieliśmy już tylko 7:6 dla Enerpolu! Bramkę wyrównującą było już jednak strzelić o wiele ciężej niż te poprzednie. Do tego podopieczni Jerzego Kani wykorzystali pozostawioną pustą połowę przeciwników, przeprowadzając zabójczą kontrę, która zakończyła nam ten pełny emocji pojedynek!
  • Później przyszła pora, na zdecydowanie bardziej jednostronne spotkanie. IXODI Nevada od początku meczu z Interem Orłowo dominowała, co przerodziło się w wysokie prowadzenie już do przerwy, które bordowym nie dawało praktycznie żadnych szans na odrobienie wyniku. Po przerwie, zawodnicy Krzysztofa Duliasza nastrzelali jeszcze więcej bramek niż w pierwszej połowie! Mimo że Orłowo uczyniło to samo, ostateczny rezultat brzmiał aż 19:4 na korzyść trzeciej ekipy poprzednich rozgrywek.
  • JR Pogórze mecz z Classic’iem, zaczął podobnie jak ten zeszłotygodniowy z Enerpolem. Po kilku na prawdę zaciętych minutach, w meczu padła tylko jedna bramka, po której to własnie pomarańczowi prowadzili 1:0. Do przerwy jednak, Classic zdołał odwrócić los. Wynik 3:2 jednak nie odpowiadał nam na pytanie, jak mecz ten może się zakończyć. Odpowiedź przyszła natomiast w początkowej fazie drugiej części spotkania, gdzie Jarek Gołdyn i spółka, zaczęli grać jak na 7-krotnych mistrzów przystało. JR wyraźnie nie mógł nadążyć na przeciwnikiem, coraz bardziej tracąc nadzieje na pozytywny rezultat. Classic ostatecznie wygrał swój trzeci mecz z rzędu. Pogóze natomiast ma ostatni dzwonek żeby się pozbierać, ponieważ z 1 punkcikiem, okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.