FC Babilon United przełamało złą passę! Polska Gurom wyprzedza w tabeli Lemon Lambo!

Na zakończenie tygodnia rozegrano dwa spotkania, jedno z 2., drugie z 3. ligi. W każdym z nich działo się sporo ciekawego! Polska Gurom i Lemon Lambo do przerwy dzieliły się punktami, ale w drugiej czerwoni zgarnęli całą pulę, wygrywając 4:1! Popis strzelecki pokazał Babilon United, który zmobilizował się kadrowo na spotkanie z PKP Intercity i to w głównej mierze poskutkowało wysokim wynikiem, aż 11:0! W końcu jak zdobywać pierwsze punkty to tylko w takim stylu.

• Polska Gurom starała się od początku meczu, żeby wbić bramkę jako pierwsza. Lemon Lambo nie chciało do tego dopuścić. Mimo przewagi optycznej po stronie czerwonych do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po  zmianie stron w końcu zaczęło coś wpadać. Właśnie Polska Gurom, która przeważała strzeliła na 1:0, ale długo z tego trafienia się nie cieszyli. Był remis 1:1. Potem już tylko grali czerwoni podkręcając tempo. Szybko odskoczyli na 3:1 i kontrolowali spotkanie do końca, wbijając bramkę na 4:1. Takim wynikiem zakończyło się to starcie i dzięki temu Polska Gurom przeskoczyła żółtych w tabeli 3. ligi.
  • FC Babilon United i PKP Intercity nie potrafiły zdobyć jeszcze żadnych punktów. Bezpośredni mecz był najlepszą ku temu okazją. Dla Babilonu zaczęło się idealnie. Strzelając bramkę dążyli do kolejnych. Później wszystko układało się po ich myśli. Dobrym pomysłem było wysokie ustawienie swojego bramkarza, który zabrał się za rozgrywanie. Do przerwy było już 6:0 dla  ekipy Marka Cecota. Biało zieloni nie mogli się pozbierać, a każda kolejna stracona bramka pogłębiała ich frustrację. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Babilon pewnie kroczył po pierwsze zwycięstwo w sezonie, powiększając swój dorobek bramkowy. PKP nie udało się trafić nawet honorowego gola, przez co bramkarz Babilonu zachował czyste konto. Najlepszy na boisku był Przemysław Warmowski, który 5-krotnie wpakował piłkę do siatki.