JR Pogórze zgarnia komplet punktów z KM PSP Gdynia! ABO wskakuje na podium!

W poniedziałek rozpoczął się już 13 tydzień w sezonie Jesień. Jak wiadomo 13-stka jest pechową liczbą, pytanie dla kogo okaże się to kolejka do zapomnienia, a kto będzie z niej zadowolony. Na to pytanie drużyny odpowiedzą sobie po ostatnim czwartkowym spotkaniu. W poniedziałek występowały ekipy wyłącznie z Ekstraklasy. Na 4 spotkania 3 praktycznie były rozstrzygnięte już po pierwszej połowie! Classic, Cobis oraz HG Grabówek nie byli w stanie równać się z ABO, IXODI Nevadą oraz Supa Strikas. Najwięcej emocji towarzyszyło przy meczu JR Pogórza z KM PSP Gdynia, które wygrał… JR! Dzięki tym 3pkt. żółto-czarni trochę namieszali w tabeli, zbliżając się do 6. miejsca, ABO przeskoczyło KM PSP Gdynia i jest na podium. Niezmiennie na 1. miejsce przewodzi IXODI Nevada i jedynie tutaj nic się nie zmieniło!

• Na pierwszy ogień poszły JR Pogórze i KM PSP Gdynia! Ten mecz zdecydowanie rozpalił kibiców, ale od początku. Pierwsze minuty należały do strażaków, którzy dosłownie bombardowali bramkę JR-a, ale ten dzielnie się bronił. Po odparciu ataków, spróbowali swoich sił i po dobitce z rzutu wolnego objęli prowadzenie. Podrażnione KM PSP odrobiło straty z nawiązką i to oni schodzili na przerwę prowadząc minimalnie 3:2. W drugiej połowie oglądaliśmy istny roller coaster. JR wyrównał na 3;3, ba nawet trafił na 4:3. Niestety jak szybko wyszli na jedną bramką do przodu, tak szybko przegrywali jedną bramką. Od tamtego momentu trafiał już tylko JR, który drugą odsłonę zagrali rewelacyjnie. W ostatnich minutach dobili rywala, wygrali 8:5, a co za tym idzie, zgarnęli bardzo cenne trzy oczka.
  • Classic i ABO dzieliły przed meczem zaledwie trzy punkty. Na boisku nie miało to przełożenia na miejsce w ligowej tabeli. Wszak Classic w ostatnich meczach wyglądał solidnie, to w meczu z ABO wyglądali zupełnie przeciwnie. ABO rozpracowało swojego przeciwnika na czynniki pierwsze, pakując 4 razy piłkę do siatki Classic’a, przy zachowaniu czystego konta. Classic chciał zmazać nieco plamę z pierwszej odsłony i zdołał podreperować wynik. ABO tak czy inaczej zwycięża 6:3 i dzięki potknięciu KM PSP plasuje się aktualnie na 3. pozycji!
  • Cobis po przekonującym zwycięstwie nad JR-em musiał zmierzyć się z niepokonaną jak dotąd Nevadą.  IXODI weszli w mecz stosunkowo spokojnie, z czasem nabierając rozpędu w swojej grze ofensywnej. Do przerwy strzelili trzy bramki a z tyłu zagrali na zero! Cobis po zmianie stron nie był w stanie nadążyć za szybkimi kontrami zespołu Krzysztofa Duliasza, co było widać po ilości straconych goli. Cobis przegrał 1:8, a Nevada dopisała kolejne 3pkt. do kolekcji, przekraczając bilans bramkowy +100.
  • HG Grabówek chciało iść za ciosem po wygraniu w zeszłej kolejce pierwszego jesiennego meczu! Pokrzyżować im plany chciało Supa Strikas. Strikas zdecydowanie zdominowali w pierwszych 25 minutach Grabówek, zamykając w tym czasie wynik spotkania. HG był bardzo bezradny, ponieważ przegrywali aż 1:8.  W drugiej odsłonie nieco poprawili dorobek strzelecki. Mimo, że zagrali nieco lepiej i drugą połówkę przegrali 3:4, to w ostatecznym rozrachunku po końcowym gwizdku wynik brzmiał 4:12 na ich niekorzyść!