PKP remisuje z Awarią! Bad Boys bliscy min. baraży!

Z czterech rozegranych we wtorek spotkań, tylko w jednym mieliśmy emocję do samego końca. W starciu drużyn, które bronią się przed spadkiem, nie wygrała żadna z nich! PKP i Awaria podzieliły się punktami, co z pewnością nie uradowało żadnej z nich. Remis do przerwy, mieliśmy również w starciu Babilon – Bad Boys. Druga połowa należała już jednak do tych drugich, którzy wygrali czterema bramkami i wciąż walczą nawet o awans bezpośredni do Ekstraklasy! Pewnie wygrywali natomiast potentaci elity. Enerpol ograł nie najgorzej grających tego dnia Bękartów, natomiast Bema strzelając aż 16 goli, odprawiła Polskę Gurom.

• Zaczęliśmy meczem Babilonu z Bad Boys. Jedni przepychają się w dolnych rejonach tabeli. Drudzy natomiast, realnie biją się o awans do Ekstraklasy. Pierwsze 25 minut, tej dysproporcji jednak w ogóle nie było widać w grze. Wszystko przede wszystkim dzięki obu bramkarzom, którzy do przerwy zachowywali po czystym koncie! Po zmianie stron, mur Babilonu został skruszony. Granatowi atakowali groźnie i strzelali bramki. Na domiar złego, kontuzji nabawił się Damian Bojar – golkiper United. Bad Boys nie chcieli jednak wykorzystywać tego faktu do maksimum i raczej starali się dowieźć już wcześniej wywalczoną przewagę. Wygrywając 5:1, wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli i wciąż walczą o promocję do wyższej ligi.
  • Zarówno dla PKP jak i Awarii, zwycięstwo mogło być zbawieniem i przybliżeniem się do utrzymania w lidze. Oba zespoły, od samego początku szły bramka za bramkę. W większości przypadków wyglądało to tak, że to Intercity strzelało, a rywale gonili. Wynikiem tego, był rezultat 4:4 do przerwy. W drugiej połowie, obraz meczu nie zmienił się ani trochę. Może z tą różnicą, że gra się zaostrzyła. Świadczyć o tym mogą aż trzy czerwone kartki! Wciąż jednak pozostawaliśmy przy tym, że był gol za gol. Obie ekipy, miały swoich bohaterów.  Łukasz Knioch jak to zwykle bywa ,,ciągnął” PKP, strzelając pięć bramek. Niewiele gorszy był Bartek Hundrieser, który po stronie Awarii zanotował cztery trafienia. Rozstrzygnięcie meczu przyszło w samej końcówce. Gdy wydawało się, że tym razem Intercity nie wypuści prowadzenia, akcję ostatniej szansy przeprowadzili przeciwnicy, którzy golem na 8:8 ustalili wynik meczu, który nie pocieszał żadnej z drużyn!
  • Bękarci mecz z Enerpolem zaczęli z dużą werwą. Pierwsze minuty, były dla nich nawet obiecujące. Jednak takie drużyny jak łososiowi, błędów nie wybaczają! A takie popełniać w końcu zaczęli gracze niebieskich. To mogło się skończyć w tylko jeden sposób, golami dla 7-krotnych mistrzów ligi. Do przerwy mieliśmy wynik 4:1, który jeszcze nie zamykał meczu do końca. Po zmianie stron, Bękarci wciąż nawiązywali walkę, lecz kompletnie nie mogli się przebić przez obronę przeciwnika. Ten natomiast, głównie w końcówce nieco przycisnął i dokładając kilka bramek, ostatecznie zwyciężył 11:2.
  • Na koniec dnia, Bema Sigal nie dała żadnych szans Polsce Gurom. Mecz od początku układał się pod nich. Kilka szybkich bramek praktycznie ustawiło grę do końca. Po 25 minutach mieliśmy 8:2 i nic nie wskazywało, by miało się w tym meczu jeszcze cokolwiek wydarzyć. Szczególnie, że po przerwie, tak jak i w pierwszej połowie na boisku szalał Krystian Faltyński. W meczu tym, zdobył on aż 11 bramek, co na poziomie Ekstraklasy jest nie lada wyczynem! Fioletowi zahamowali dopiero w końcówce, co dało rywalom kilka bramek pocieszenia.