Moto-Tech odrabia trzy bramki i… wygrywa trzema bramkami! Pewne zwycięstwa Beer Fans i KM PSP Gdynia

Gdybyśmy patrzyli tylko na wyniki do przerwy, to doszlibyśmy do wniosku, że w każdym z trzech poniedziałkowych meczów wiało nudą. Na szczęście spotkania trwają 50 minut i po zmianie stron dziać się może wszystko. Co prawda z trzech prowadzących po pierwszych połowach ekip przegrała tylko jedna, ti w dwóch pozostałych przypadkach z pewnością nie brakowało woli walki i lekkiego strachu w oczach tych, którym wydawało się że mają sporą przewagę. W ostatnim przypadku, mieliśmy prawdziwy ,,powrót z zaświatów”, na który nie zapowiadało się przez sporą część pojedynku, który wydawał się już być dawno rozstrzygnięty!

• Po ciężkim debiucie w I lidze, drużyna OZE Biomar w 2.kolejce raczej nie dostała rywala na ,,przetarcie”, gdyż mierzyć musiała się z trzecią siłą poprzedniego sezonu – Strażakami z KM PSP Gdynia! Czerwoni warunki zaczęli stawiać od początku, wychodząc na prowadzenie już w drugiej minucie meczu! Później nie było wcale lepiej (patrząc z perspektywy beniaminka). KM nie dawali rywalowi za dużo pograć, zamykając dostęp do swojej bramki. Sami trafili do siatki jeszcze dwukrotnie, co dało trzybramkowe prowadzenie do przerwy. Na domiar złego, Biomar drugą część meczu zaczęli od kontuzji jednego z zawodników, co jednak podziałało na nich jakby nie było motywujące, gdyż od razu po chwili otworzyli swój dorobek bramkowy! Nie minęła nawet minuta i KM PSP znów wrócili do trzech bramek przewagi! W tej połowie, bramek padło na prawdę sporo. I choć ekipa w czarnych strojach wreszcie się przebudziła w ataku, nie gorzej z przodu radzili sobie rywale. Strażacy dowieźli więc prowadzenie do końca, lecz mimo dość łatwego początku, potem musieli się o wygraną nieco bardzo pobić.
  • Choć w ekipie Moto-Tech gra wiele znanych z I ligowych a nawet Ekstraklasowych boisk, pierwszy mecz z Rebels AIC pozostawił w ich grze wiele do życzenia (choć wygrali go ostatecznie, strzelając zwycięskiego gola w końcówce meczu). I chociaż w starciu z Lemon Lambo piłka znacznie częściej była przy nogach żółto-niebieskich, Lemonki doskonale się broniły, nie gorzej przy tym kontratakując. Efekt? Aż 4:1 dla Lemon Lambo do przerwy i zaproszenie na drugą połowę, która zapowiadała się iście emocjonująco. Przez pierwsze kilkanaście minut, wszystko wciąż szło pod dyktando Lemonek, którzy to popisywali się między innymi pięknymi bramkami w samo okienko. Kluczowe okazały się jednak końcowe minuty. Najpierw trzybramkowe prowadzenie runęły jak domek z kart, co tylko napędziło jeszcze bardziej ekipę Moto-Tech. Ostatnie minuty wyglądały jak zupełnie inny mecz. Moto wręcz wchodzili do bramki rywali, ostatecznie wygrywając aż 9:6! Wynik zdecydowanie nie oddaje tego co działo się na boisku, a Lemon Lambo mogą tylko pluć sobie w brody, za zaprzepaszczoną szansę.
  • Na ostatnią poniedziałkową potyczkę, wyszły drużyny Awarii oraz Beer Fans Gdynia. Tutaj dominacja była wyraźna praktycznie od pierwszej minuty, choć Awaria długo nie pozwalała strzelić sobie gola. Kiedy już to jednak nastąpiło, to od razu lawinowo. Czarno-czerwoni niemal nie wychodzili z połowy przeciwnika, a ten tylko od czasu do czasu wychodził z kontratakami, z czego tylko jeden przyniósł gola. Przy sześciu trafieniach rywala, na nie wiele to się zdawało. Po zmianie stron, tak jak zresztą i w innych meczach, widzieliśmy nieco więcej goli niż w pierwszej połowie. I może gdyby Awaria była tak bramkostrzelna od początku, mecz ten wyglądałby może inaczej. Jednak Bramki w drugiej połowie na nie wiele się zdały, gdyż Beer Fansi wciąż ,,pakowali” kolejne gole po drugiej stronie i koniec końców pewnie zdobywają trzy punkty.