AREX i Pogórzanka blisko I ligi! Penetrators z kolejnym pogromem!

Wszystkie zespoły wychodzące na czwartkowe spotkania, ani myślały stawiać w tych meczach na obronę! W siedmiu rozegranych pojedynkach, padły aż 93 bramki, co daje nam średnią kilkunastu goli na mecz! W II lidze, mamy już sytuacje bezprecedensową. Na dwa tygodnie przed końcem rozgrywek, matematyczne szansę na awans, mają nawet przedostatni w tabeli Supa Strikas! Wczoraj jednak, do I ligi bardzo przybliżył się AREX, który pewnie pokonał PKP. Trzy punkty zgarnęła także Pogórzanka, która depcze bordowym po piętach. W III lidze, na pozycję lidera wrócili Penetrators, co związane było z rozegraniem meczów zaległych. Szaro-czarni mają na swoim koncie komplet ,,oczek” po jedenastu spotkaniach i aż 147 strzelonych bramek! Wygrały także AP UKS Mosty, które wciąż mają szanse conajmniej na baraż. Dopiero drugie zwycięstwo odniosło FC Pato, pokonując minimalnie HTM Klimę pro.

• Czwartek inaugurował zaległy mecz, pomiędzy osłabioną zawieszeniami Sokółką, a zawsze nieprzewidywalną Awarią. W obu ekipach, od początku było widać braki kadrowe, co odbiło się nieco na poziomie meczu. Jednak tak jak Awaria nie mogli się przebić przez obronę rywali, ci mieli nieco mniej problemów w ataku i to mimo nieobecności ich najlepszego strzelca. Sokółka w 25 minuta zdołała 4-krotnie trafić do siatki, na co pasiaści odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. Po zmianie stron, ekipa z Chwarzna konsekwetnie utrzymywała prowadzenie, dystansując przeciwników na kilka trafień. Ostatecznie, do czterech bramek z przed przerwy, udało się dołożyć jeszcze trzy. Awaria odpowiedzała zaledwie dwiema skutecznymi akcjami i to biało-błękitni zgarniają komplet punktów!
  • Mecz AP UKS Mostów z BLACK DRAGONSAMI, to idealnym przykład ,,radosnego futbolu”. Obie drużyny są już chyba myślami na wakacjach, ponieważ w meczu tym, padły aż… 23 bramki! Pierwsza połowa, należała do bardzo ciekawych. Obie ekipy szły bramka za bramkę, co przełożyło się na jednobramkowe prowadzenie Mostów do przerwy. Po zmianie stron, nastąpiła prawdziwa strzelonina, w której trudno było się połamać, czy to prawdziwy mecz ligowy, czy może niedzielna gierka na orliku! Młodzi zawodnicy z AP, w tej części meczu, do bramki rywala trafili aż 9-krotnie! DRAGONSI odpowiedzieli pięcioma golami, a ogólny wynik spotkania, to 14:9!
  • Wyrównaną pierwszą połowę, stoczyło Studio Prime JBG oraz Classic II. Druga drużyna 7-krotnych mistrzów, mogła dzięki wygranej, po pierwsze mocno zbliżyć się do dzisiejszych rywali w tabeli, ale przede wszystkim, oddalić od siebie widmo spadku z II ligi, w której jak utrzymują pomarańczowi, gra się im najlepiej. Dlatego też, od pierwszych minut widać było, że mecz ten toczony jest o ,,coś”. Bramki obu drużyn były niemal że zamurowane, przez co do przerwy każda z nich strzeliła po dwa gole. JBG tuż po przerwie, bardzo szybko wyszło na 2-bramkowe prowadzenie. Classic II jeszcze złapał kontakt, ale później czarni zaczęli coraz bardziej im odjeżdżać. Ekipa Damiana Pobłockiego jeszcze podwyższyła prowadzenie, koniec końców wygrywając, co utrzymuje ich szanse nawet na awans!
  • A Penetrators swoje! Nieważne czy grają z tak jak oni debiutującą drużyną, czy z taką która w NL6 gra już od ponad 10 sezonów. Szaro-czarni ogrywają wszystkich jak leci. Tym razem, o ich sile przekonała się bardzo doświadczona Limonka. Już w pierwszej połowie widzieliśmy dominacje lidera, który zaaplikował cytrusom 8 bramek, samemu tracąc ledwie jedną. W drugiej połowie było jasne, że SPS nie będzie w stanie odrobić tych strat. Na domiar złego, 5 minut musieli oni grać w osłabieniu. Penetratorsi strzelanie zakończyli na 14 bramkach, co oznacza, że tylko w dwóch ich meczach mieliśmy sytuację, w której drużyna ta strzelinia mniej niż 10 goli!
  • Grająca o awans Pogórzanka, podejmowała Gałę Bez Przypału, która również ma jeszcze szansę na promocję do wyższej ligi. Stawka meczu, od początku była wyczuwalna. Jedni i drudzy starali się atakować, lecz bardzo dobrze zachowywały się defensywy oraz bramkarze obu drużyn. Wynik do przerwy wyglądał tak samo jak w innym II ligowym spotkaniu tego dnia – remis 2:2. Po zmianie stron, coś się ewidentnie popsuło w ekipie Dominika Mięsnego. Pogórzanka skrzętnie to wykorzystała, uciekając na kilka trafień. GBP pzebudziła się zbyt późno i to czarno-pomarańczowi zgraniają trzy punkty, które przybliżają ich conajmniej do barażu i I ligę!
  • Trzeci remis do przerwy tego dnia, mogliśmy zobaczyć w meczu FC Pato – HTM Klima pro. Specjaliście od remisów z Pato, utrzymywali się przy rywalu, przede wszystkim dzięki golkiperowi – Jacku Wróblewskim – który w ostatnich tygodniach ma na prawdę wielką formę. Jednak najwięcej interwencji, bramkarz ten miał po zmianie stron. HTM miała w tym meczu conajmniej kilkanaście sytuacji, co jednak przerodziło się ostatecznie w zaledwie jednego gola w drugich 25 minutach! Pato więc musieło strzelić zaledwie dwie bramki, aby zdobyć trzy punkty… i to zrobiło! Ostateczny wynik do 5:4 dla białych, co jest ich drugą wygraną w tym sezonie.
  • W ostatnim meczu, walczący o awans AREX, podejmował nie mających wciąż ani jednego punktu graczy PKP. Pierwsza połowa, mogła jednak dawać zielono-białym nadzieję, że w końcu uda się otworzyć swój dorobek. Do przerwy obie ekipy grały jak równy z równym, co pokazywało minimalne, bo jednobramkowe prowadzenie AREX’u. Gorzej dla Intercity bylo za to po przerwie. Tutaj wicelider pokazał już siłę, przejmując wyraźną kontrolę nad meczem. Zaowocowało to aż ośmioma bramkami i zachowaniem czystego konta w drugich 25 minutach. Dla bordowych to bardzo ważne punkty, ponieważ dzięki nim, wciąż są oni na miejscu premiowanym bezpośrednim awansem do I ligi.