Atmosfera robi furorę! Chylonia DT City lepsza od IXODI Nevady w hicie kolejki!

Kiedy FC Atmosfera wchodziła do Ekstraklasy, nikt nie dawał jej większych szans na dobrą pozycję na koniec sezonu. 7 pkt. po 4 meczach, to wynik który granatowi brali by pewnie  w ciemno. A jednak! Po ograniu Inter, a teraz Classic’a oraz remisie z równie doświadczonym JR-em, beniaminek plasuję się na trzeciej pozycji w tabeli. Liderem jest Chylonia, która wczoraj w starciu z IXODI Nevadą, nie dała szans ekipie, która przecież tak jak DT City, bije się tylko o najwyższe cele. Naturalnie wygrywa także Enerpol, lecz Interowi Orłowo trzeba oddać, że z pewnością nie oddali tego meczu bez walki, a do przerwy przegrywali ledwie 1:2! Po ograniu Tanich Blach & Dos Amigos, na pozycję wicelidera I ligi wskoczyła Rukola. Rywal natomiast wciąż nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa, choć zdążył już rozegrać trzy spotkania.

• W spotkaniu pomarańczowych, to Tanie Blachy przegrały losowanie i musiały założyć seledynowe narzutki. Nie wiadomo czy miało to wpływ na przebieg meczu, ponieważ Rukola już przed jego początkiem, była murowanym faworytem do zwycięstwa. I rzeczywiście, to właśnie czwarta drużyna I ligi rozpoczęła mecz z większym animuszem. Kluczem w pierwszej połowie, była jednak szczelna defensywa, która nie przepuściła do przerwy ani jednej piłki. Rukola więc drugą część gry rozpoczynała z dość wyraźną przewagą, prowadząc 3:0. Różnica ta została dowieziona do samego końca, lecz nie oznacza to, że po zmianie stron było nudno i niemrawo. Tanie Blachy & Dos Amigos nareszcie się odblokowały, lecz rywal także nie zapomniał jak się strzela, wygrywając ostatecznie 6:3.
  • Mecz Dawida z Goliatem, rozpoczął się od nie małej sensacji. Mistrz NL6 podarował rywalom karnego, a ci wykorzystując go, wyszli na prowadzenie! Wydawało się, że Enerpol szybko przywróci wszystko do normy, lecz bordowi dzielnie się bronili. Podopiecznym Jerzego Kani, udało się koniec końców trafić przed przerwą 2-krotnie, lecz i rywal miał swoją szansę na wyrównanie. Po przerwie, dwa proste błędy defensywy Orłowo i na dobrą sprawę mieliśmy po meczu! I choć Enerpol wygrywa ostatecznie 7:1, z pewnością nie jest to wstydliwy wynik dla drużyny pokonanej, która w meczu z gigantem, pokazała się z niezłej strony.
  • Mecz wicemistrza z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, zapowiadał się iście interesująco. Szczególnie, że jedni i drudzy wzmocnili się przed sezonem, głośno mówiąc o walce o mistrzostwo. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo szybkie, a akcja przenosiła się z bramki do bramki, choć z początku nie przynosiło nam to bramek. Zmieniło się to po golu Michała Ozgi, który otworzył nam wynik. IXODI Nevada szybko wyrównała, ale były to dobre złego początki dla tej drużyny! Najpierw drugą bramkę dołożył Ozga, a tuż przed przerwą, DT prowadziło już 3:1. Po zmianie stron, niebiescy wręcz dominowali. Nevada w niczym nie przypominała ekipy z przed tygodnia, która postawiła się Enerpolowi. Chylonia spokojnie budowała sobie przewagę już do końca notując ostatecznie aż 10 trafień, na co rywal odpowiedział ledwie trzema.
  • W ostatnim meczu, grała – można już pisać o tym głośno – rewelacja początku sezonu, czyli Atmosfera, która podejmowała Classic. Mecz rozpoczął się lepiej dla 7-krotnego mistrza NL6, który prowadził już 2:0. Beniaminek nie zamierzał jednak odpuszczać, efektem czego był remis 3:3 do przerwy. Po zmianie stron, ekipy szły bramka za bramkę, przez co na 5 minut przed końcem, było 5:5. Ostatnie słowo należało jednak do Atmosfery! Pokonując bramkarza rywali wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali, odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo na najwyższym poziomie rozgrywkowym.