Enerpol II idzie jak burza! Studio Prime JBG wygrywa z Kolegium Sędziów!

We wtorek rozegraliśmy aż sześć spotkań! W większości faworyci nie zawiedli, jednak były wyjątki! Tym jednym na pewno było zwycięstwo Studio Prime JBG 4:2 nad Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN! Stykowy rezultat odnotowaliśmy dwa razy. KM PSP uporało się z ZIPem 7:6, a HTM Klima pro z Rebels AiC 3:2! Pewne trzy punkty dopisują sobie Enerpol II, który odchacza kolejnego rywala w tabeli I ligi oraz Polska Gurom zgarniając pierwszy komplet punktów! W meczu pucharu NL6 do dalszej fazy awansowało JR Pogórze!

• ZIP po ostatniej przegranej chciał się odkuć! Jednak rywal nie byle jaki, czyli KM PSP. Na początku wychodziło im to nawet dobrze,bo błękitni prowadzili 1:0. Później obraz gry się trochę zmienił z biegiem czasu. Strażacy zyskywali przewagę ktora udokumentowali trzema bramkami. Przed przerwą ZIP zmniejszył stratę do jednego. Chwilę po zmianie stron już był remis, który dawał im nadzieję na dobry rezultat. Ta jednak szybko zgasła. KM PSP uzyskało dwubramkową przewagę. ZIP przegrał ostatecznie, ale tylko 6:7.
  • Kolegium Sędziów z Mariuszem Bieszke na czele podejmowali Studio Prime JBG. Lepiej atakowali niebiescy, jednak kontry Studia też były groźne. Obie drużyny strzeliły trafiły nawet po razie w słupek. Po ok. 10 minutach Sędziowie wyszli na prowadzenie, po czym podwyższyli na 2:0. Wtedy jednak coś przestało działać w ich kolejnych próbach. Wtedy czarni wykorzystali swoją okazję i dwukrotnie pakując piłkę do bramki, wyrównali stan spotkania. 2:2 – takim wynikiem zakończyliśmy pierwszą część meczu. Po zmianie stron, czujna gra jednych i drugich. Jednak w ok. 30 minucie JBG zdołało strzelić na 3:2. Na kilka minut przed końcem, udało się podwyższyć na 4:2 i takim oto, sposobem Sedziowie przegrywają swój pierwszy mecz w sezonie!
  • Enerpol II grał z KAMIX Braćmi, którzy wyszli zmotywowani po zeszłotygodniowym zwycięstwie. Chłodna głowa u Enerpolu i utrzymywanie się przy piłce, były kluczem do sukcesu. Jako pierwsi zrobili krok w kierunku kolejnej wygranej. 2:0 po ok. 10 minutach dawał im pewien komfort. Jak się okazało, Bracia od tego momentu zaczęli przebijać się pod bramkę żółtych. Udało im się złapać kontakt, ale Enerpol wtedy pokazał swoj poziom i do przerwy było dla nich już 4:1. Druga połowa mimo straty dwóch goli, to już znaczna kontrola nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Rezerwy mistrza umacniają się na czele tabeli I ligi ogrywając KAMIX Braci 7:3.
  • JR Pogórze kontra Sporting Gdynia! Zwycięstwo jednej z tych ekip, dawało bezposredni awans do następnej rundy pucharu NL6! Zaczęło się od trafienia pomarańczowych, lecz przeciwnik z niższej ligi chciał pokazać, że z teoretycznie silniejszymi też potrafi grać w piłkę. Był remis 1:1. Ekstraklasowy zespół nie rozpamiętywał zbyt długo staraconej bramki i objął ponownie prowadzenie, które utrzymał do przerwy. Po zmianie stron, Sporting rozpoczął znacznie lepiej i uzyskał remis, który jak się okazało, dosyć długo utrzymywał ich przy życiu. Ostatnie 10 minut należało do JRa, czego konsekwencją były cztery bramki po których mecz się rozstrzygnął. Sporting przegrał ale widać było, że przez dużą część meczu nie odstawał.
  • HTM Klima pro rywalizowała z Rebels AiC. Niebiescy pierwszą połowę zagrali koncertowo. Szybka bramka pozwoliła na konstruowanie bardziej przemyślanych ataków. Rebels AiC walili głową w mur, na domiar złego tracili kolejne bramki. Do przerwy było 3:0 dla HTM! Dopiero kilka mocniejszych słów w przerwie, podziałało na Rebelsów. Dosyć szybko strzelona kontaktowa bramka, dawała wiele emocji w drugich 25 minutach. Niestety zmarnowali parę dogodnych sytuacji, które tak naprawdę powinny wpaść do siatki. Udało się jedynie strzelić drugą bramkę, ale to było za mało i HTM dowozi trzy ,,oczka”, dzięki którym przeskakuje w tabeli swoich rywali.
  • Na koniec swoje siły sprawdziły Don Bosco Rumia i Polska Gurom. Żadna z ekip nie potrafiła do tej pory zgarnąć pełnej puli. Początek był bardzo ciekawy. Lekka przewaga po stronie czerwonych dawała im minimalne prowadzenie 2:1. Dopiero po niecałych 15 minutach Polska Gurom zaczęła osiągać przewagę w wyniku. Sędzia zakończył pierwszą odsłonę przy stanie 8:2 właśnie dla nich. Po wznowieniu, drużyna z Rumi zaczęła prezentować się o wiele lepiej, przez co zremisowali 3:3 drugą połowę. To może być ich punkt zaczepienia na kolejne spotkania. Ostatecznie zadecydowała pierwsza połowa i Polska Gurom cieszy się z premierowego zwycięstwa 11:5!