Penetrators wygrywają hit III ligi! Inter Orłoro i IXODI Nevada pierwszy raz wygrywają

Środa przyniosła nam wiele więcej emocji niż zazwyczaj. Najpierw Arka wróciła z dalekiej podrózy, odwracając losy meczu, a następnie do grania przystąpiły zespoły z NL6! Wyjątkowo, w środku tygodnia zagościła Ekstraklasa, która dogrywała mecze z 2.kolejki. W nich, dwie ekipy odniosły swoje pierwsze zwycięstwa, a przegrani, wciąż nie zaznali ich smaku. W najciekawiej zapowiadającym się meczu, w którym grały dwie pierwsze drużyny III ligi, z pewnością nie brakowało bramek i wysokiego poziomu.

• Ekipa Bazy, po trzech spotkaniach miała komplet punktów. Natomiast rywal z Mostów, w trzech występach zanotował ledwie jeden remis. I w tym meczu, niestety zagrały statystyki! Co prawda pierwsza połowa tak jednostronna nie była, to jednak gole strzelali jedynie żółci, prowadząc w meczu z młodymi zawodnikami UKS 3:0. Po zmianie stron, atakowały obie drużyny, ale tylko jedna z nich strzelała gola za gole. AP Mosty odpowiedziały na to tylko raz, przegrywając ostatecznie 1:9. Baza natomiast notuje czwarte zwycięstwo z rzędu i wyrasta na jednego z faworytów do awansu.
  • Przed tym spotkaniem, zarówno Classic jak i Nevada nie miały na swoim koncie ani jednego punkty! Trzeba przyznać, że zarówno w przypadku 7-krotnych mistrzów, jak i kilkukrotnego wicemistrza, była to mała sensacją. Pierwsza połowa należała nie tyle co do jednej drużyny, co do jednego zawodnika. Krystian Faltyński jako jedyny trafiał w tej części spotkania do siatki, robiąc to dwukrotnie. Po przerwie, wciąż strzelała tylko Nevada, ale posługując się również innymi nazwiskami. Ostatecznie, po bramkach Klechy, Śmielaka i dwóch Brodnickiego, IXODI wygrała aż 6:0 i po serii dwóch porażek, w końcu wygrywa w wiosennym sezonie!
  • Starcie pomiędzy Companieros a Grabówkiem, nie mogło być niczym innym, niż meczem walki! Przede wszystkim, golkiperzy w pierwszych minutach dali jasny sygnał, że w tym spotkaniu wielu goli nie będzie. No i rzeczywiście. Robert Braszka do przerwy zostal pokonany tylko raz. Jego vis a vis piłkę z siatki wyciągało co prawda trzykrotnie, co i tak było dobrym wynikiem. Po przerwie żółto-niebiescy próbowali odrabiać straty, lecz nie udało im się strzelić choć jednego gola! HG Grabówek też nie spieszył się ze zwiększeniem wyniku, zaledwie raz pokonując bramkarza Companieros po przerwie, wygrywając ostatecznie 4:1.
  • Po dobrym zaprezentowaniu się na tle Enerpolu, Inter Orłowo tym razem nie liczył jedynie na ładną grę, ale premierowe w Ekstraklasie punkty. Zadanie nie było łatwie, ponieważ na ich drodze stanął JR Pogórzy, walczący o pierwsze w sezonie zwycięstwo. Spotkanie to wyglądało jak walka bokserów, którzy od początku wyszli na wymianę ciosów, bez trzymania gardy. Po pierwszym starciu i 25 minutach walki, lepszy o trzy trafienia był beniaminek z Orłowo. Po zmianie stron, bramek nadeszło jeszcze więcej! Choć bordowi starali się utrzymać bezpieczną przewagę, to na 5 minut przed zakończeniem, JR strzelił gola kontaktowego i zrobiło nam się na prawdę gorąco! Pogórze miało co najmniej trzy sytuacje w których mogli wyrównać, lecz w ich atakach było za dużo nerwowości. Już w doliczonym czasie gry, Inter wyszedł natomiast z zabójczą kontrą, która zakończyła się golem na 9:7.  Bordowym zapewniło to pierwszą w swojej historii wygraną, na najwyższym poziomie rozgrywkowym NL6!
  • Rozgrywając jednego dnia zarówno mecze w ramach Ekstraklasy jak i I ligi, ciężko było uwierzyć, że najciekawiej zapowiada się to w… III lidze! Jednak pojedynek Penetrators PD z NeoPunkt, miał być prawdziwym hitem zważając elektryzujący start jednych i drugich. Wszak do tej pory, obie te ekipy ,,zjadały” kolejnych rywali, mając łącznie w siedmiu spotkaniach, strzelonych niemal 100 goli! Jak więc na tak bramkostrzelne drużyny przystało, ani jedni, ani drudzy, nie zamierzali grać tutaj asekuracyjnie! Choć delikatnym faworytem przed tym meczem byli Penetrators, to NeoPunkt po zaledwie kilku minutach prowadził 2:0. Ekipa w szarych strojach wtedy się przebudziła i trafiając do siatki cztery razy z rzędu, odwróciła wynik. Nie był to jednak koniec strzelania w tej części spotkania. Każdy trafiał do siatki jeszcze dwukrotnie i na przerwę schodziliśmy przy wyniki 6:4 na korzyść Penetratorsów. W drugiej połowie, goli nie padło już tyle co w pierwszej. Młodzi zawodnicy pokazali wyważenie i spokojnie kontrolowali dalszą część meczu, dowożąc prowadzenie do samego końca!