Kadłuby znów liderem! Bękarty i Sporting wciąż bez zwycięstwa!

Jak w kalejdoskopie, zmieniają się liderzy w 1.lidze! Jednak najczęściej, na szczycie zaplecza elity oglądać możemy Kadłuby, które odniosły kolejne okazały zwycięstwo. Niebiescy wygrali swój szósty mecz i będąc niepokonanymi, są na półmetku zmagań, największym faworytem do awansu. Bękarty oraz Sporting do drużyny, które przyzwyczaiły nas do ligowej solidności. Jednak jedni i drudzy, po udanym zeszłym sezonie, teraz są znacznie pod formą i niemal na pewno, nie powtórzą wyniku punktowego z jesieni. Po trzech remisach w sezonie, w końcu zwycięsko mecz zakończyli OZE Biomar. Od strefy spadkowej odskoczyli natomiast Kiedyś Odpalą, którzy ograli wspomnianych Bękartów, po na prawdę ekscytującym spotkaniu.

HG Kadłuby – Maestro 13:6

• Maestro pokonali ostatnio wysoko GKS Chylonie i rozpędem tym, chcieli sprawić niespodziankę w starciu z Kadłubami.
  • Niebiescy szybko przeszli do ataku, ale na prawdę fenomenalnie bronił golkiper rywali. Jednak przed taką nawałnicą, nie był w stanie wybronić wszystkiego.
  • Choć Maestro kontrowali, do przerwy przegrywali 2:5 i fotel lidera dla Kadłubów, był coraz bliżej.
  • Po przerwie, obie ekipy rozstrzelały się na dobre, a my obejrzeliśmy jeszcze dwanaście bramek! Wszystko oczywiście sprowadziło się do zwycięstwa HG, którzy wrócili na 1.miejsce.

OZE Biomar – Sporting 12:2

• Był to pojedynek dwóch ekip, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Było to o tyle zaskakujące, że przecież jedni i drudzy, to uznane marki w NL6.
  • W pierwszej części meczu, spotkania było jeszcze jako tako wyrównane. Wynik spotkania otworzył Biomar, ale i Sporting odpowiedział. Po 25 minutach, to jednak czarni ostatecznie prowadzili, ale dwie bramki różnicy, jeszcze niczego nie rozstrzygały.
  • Druga połowa, to istny spektakl w wykonaniu Biomaru. Aż dziewięc strzelonych goli i tylko jeden stracony. Grali jak natchnieni, ostatecznie pewnie wygrywając swój pierwszy mecz w sezonie!

Bękarty – Kiedyś Odpalą 6:8

• Dla Bękartów mógł to być mecz ostatniej szansy, na złapanie kontaktu z ekipami, które również walczą o utrzymanie.
  • Mecz zaczął się dobrze dla niebieskich, którzy wyszli na prowadzenie. Po kilkunastu minutach meczu, mieliśmy już nawet 3:1 na ich korzyść. Później, szybkie dwie bramki zdobyli Kiedyś Odpalą i mieliśmy remis. Do przerwy, każda z drużyn jeszcze dwukrotnie strzelała gole, przez co na odpoczynek, schodziliśmy z wynikiem 5:5.
  • Druga część spotkania, przyniosła nam bramkę na 6:5 dla Bękartów. Ci, przez długi czas utrzymywali prowadzenie, w międzyczasie broniąc chociażby karnego!
  • W końcówce mecze, odpalili Kiedyś Odpalą! Wykorzystali wyraźne spuszczenie z tonu rywali. Najpierw wyrównali, by w końcówce strzelić jeszcze dwie bramki, które ostatecznie zapewniły im wygraną!